۱۰:۲۳  -  ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
۱۱۷

ویرایش ژن با CRISPR مورد استفاده در بیماران آمریکایی برای اولین بار

نصر قم |محققان بیماران مبتلا به سرطان را با درمان تجربی درمان می‌کنند.

ویرایش ژن با CRISPR مورد استفاده در بیماران آمریکایی برای اولین بار

براساس گزارش NPR، نخستین آزمایش‌های بالینی با استفاده از سلول‌های CRISPR – اصلاح‌شده در ایالات‌متحده آغاز شده‌است و محققان در دانشگاه پنسیلوانیا بیماران مبتلا به سرطان را با درمان تجربی درمان کرده‌اند.

CRISPR یک ابزار ویرایش ژن انقلابی است که می‌تواند DNA را با دقت بالا قطع کند، که به ژن‌ها منتقل می‌شود، ژن‌های جدیدی اضافه‌شده و یا وظایف آن‌ها تغییر می کند. تکنولوژی ویرایش ژن آنقدر قدرتمند است که می‌تواند برای پاک کردن تمام گونه‌ها و یا حل مشکلات طولانی‌مدت کشاورزی مانند جمع‌آوری سالانه جوجه‌ها از آن استفاده شود.

سیستم ایمنی انسان یک سازگاری تکاملی قابل‌توجهدارد که با تمام انواع مهاجمان مبارزه می‌کند. در مبارزه با سرطان، نیز عملکرد خوبی دارد .

در این آزمایش، سلول‌های ایمنی از یک بیمار برداشته می‌شوند و سه ویرایش به وسیله CRISPR به DNA وصل می‌شوند. ویرایش‌های به این سلول‌ها اجازه می‌دهند که به راحتی به یک تومور حمله کنند و مانع از ترمز شوند و به سلول‌ها اجازه دهند تا با سرطان مبارزه کنند.

در ادامه بخوانید:  ۶ خاصیت طلایی که شما را مجاب به حمام با سرکه سیب می کند

این اولین بار نیست که CRISPR برای ویرایش سلول‌های ایمنی انسان به کار می‌رود. یک تیم از محققان دانشگاه سیچوان چین همچنین با سلول‌های ایمنی CRISPR – ویرایش شده برای درمان بیمارانی که مبتلا به سرطان ریه غیر کوچک هستند کار کرده‌اند. نتایج اولیه از آن مطالعه نشان می‌دهد که درمان بی‌خطر است، اما مطالعه بیشتر و اندازه نمونه بزرگ‌تر برای بررسی اثربخشی آن ضروری خواهد بود.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب