۰۸:۴۴  -  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
۹۵

۵ محصول طبیعی آرایش را بیش‌تر بشناسید

نصر قم | امروزه بسیاری از متخصصان و کارشناسان پوست و مو به مردم توصیه می کنند تا در صورت امکان از مواد آرایشی و بهداشتی با منشا گیاهی و طبیعی استفاده کنند.

۵ محصول طبیعی آرایش را بیش‌تر بشناسید

امروزه بسیاری از متخصصان و کارشناسان پوست و مو به مردم توصیه می کنند تا در صورت امکان از مواد آرایشی و بهداشتی با منشا گیاهی و طبیعی استفاده کنند. استفاده از این مواد علاوه بر این که موجب سلامت و نشاط پوست می شود در گروه مواد بهداشتی و آرایشی غیرتهاجمی و بی عارضه قرار می گیرند. از این رو با توجه به این رویکرد بعضی از مواد طبیعی را که برای تهیه مواد آرایشی بهداشتی طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند، معرفی می کنیم. این مواد علاوه بر آن که منشأ تولید بعضی از محصولات آرایشی و بهداشتی است به تنهایی نیز خواص و پتانسیل ویژه ای برای سلامت و نشاط پوست و مو دارد.

درمان چربی پوست با مواد طبیعی

ترکیب جو با ماست یکی از بهترین مواد برای از بین بردن چربی پوست است. برای ساختن این ترکیب لازم است جو را میکس کرده و آن را به نرم ترین حالت ممکن در آورید. س پس آن را با ماست مخلوط کرده و در نواحی آی از صورت استفاده کنید که چرب ترین نقاط است. استفاده از این ترکیب موجب برطرف شدن چربی پوست عوارض احتمالی آن می شود.

در ادامه بخوانید:  خواص بی نظیر طلای سرخ را بشناسیم

دندان ها و لثه های زیبا با مریم گلی

داشتن لثه های سالم و سلامت در سلامت دندان ها تاثیر بسیار زیادی دارد. وجود لثه های سالم، خوش رنگ و قوی برای نگه داشتن دندان ها و سلامت آنها و همین طور حفظ زیبایی و آراستگی دهان بسیار مهم است. یکی از راههای مراقبت از این بخش از دهان استفاده از دهان شویه های طبیعی مثل عصاره گیاه مریم گلی و ماساژ لثه ها با آن است. علاوه بر این گیاه مریم گلی خواص دیگری نیز دارد. در بسیاری از محصولات بهداشتی و آرایشی که برای درمان و پرطرف ا کردن منافذ پوست مورد استفاده قرار می گیرد، گیاه مریم گلی دیده می شود.

کمپرس کردن پوست بدن به ویژه صورت با عصاره گیاه مریم گلی و آویشن تاثیر بسیار زیادی در بسته شدن منافذ پوستی دارد که به زیبایی و طراوت پوست صورت کمک می کند. برای تهیه این ترکیب بهتر است میزان مساوی از عصاره مریم گلی و آویشن را با میزان برابر آب مخلوط کرده و به کمک پارچه ای آن را روی پوست صورت کمپرس کنید.

در ادامه بخوانید:  تاثیر حجامت بر مسمومیت های شیمیایی و میکروبی

طبیعی ترین شیرپاکن در جهان

یکی از طبیعی ترین شیرپاکنها در جهان که برای پاک کردن آرایش مورد استفاده قرار می گیرد، روغن زیتون است. از این روغن در بسیاری موارد نیز برای تهیه بعضی از مواد بهداشتی و آرایشی که به صورت طبیعی ساخته می شوند، استفاده می شود. استفاده از روغن زیتون برای زدودن آرایش علاوه بر تمیز کردن صورت موجب برطرف شدن خشکی پوست نیز می شود.

ریحان بهترین مرطوب کننده گیاهی

برگ تازه گیاه ریحان نیز از جمله برترین گیاهان برای کنترل میزان رطوبت پوست بدن است. مخلوط کردن عصاره ریحان با عصاره گیاه گل همیشه بهار برای درمان خشکی پوست توصیه می شود. بسیاری از کرم های مرطوب کننده گیاهی نیز با کمک عصاره این گیاه و عصاره گیاه بابونه او عصاره گیاه گل همیشه بهار تولید می شود. استفاده از این ترکیب به صورت موضعی تاثیر زیادی در درمان خشکی ها و کمبود رطوبت بدن دارد.

در ادامه بخوانید:  هنگام خوردن غذاهای چرب از دارچین استفاده کنید

ضد آفتاب گیاهی بومادران

مخلوطی از عصاره گیاه بومادران با روغن کنجد یکی از طبیعی ترین روغن هایی است که برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به پوست بدن توصیه می شود. این ترکیب تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از انواع آفتاب سوختگی و پوسته پوسته شدن بدن دارد. علاوه بر این عصاره و روغن برگ های گیاه اسطوخودوس نیز برای پیشگیری از افتاب اسوختگی توصیه می شود. برای استفاده از این محصول می توان به کمک پد یا تکه کوچکی پنبه، پوست را به این روغن آغشته کرد.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب