۱۹:۵۷  -  ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
۱۸

واقعه کربلا با استفاده از واقعیت مجازی در قم به نمایش درآمد

واقعه کربلا با استفاده از واقعیت مجازی در قم به نمایش درآمد

سید علی پورطباطبایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ادامه داد: ایستگاه واقعیت مجازی در حاشیه محل عبور هیات های عزاداری در قم برپا و با استفاده از ۲ فناوری وی آر(VR) و ای آر(AR)  حوادث عاشورا و رزم آوری اباعبدالله(ع) و یاوران باوفای ایشان در محیطی سه بعدی به نمایش درآمد.

وی با بیان اینکه این ایستگاه با استقبال پر شور عزادارن امام حسین(ع) مواجه شد، اظهار داشت: قرارگرفتن در محیط سه بعدی از واقعه عاشورا، حسی فراموش نشدنی و بسیار تاثیر برانگیز را برای مخاطبان این فناوری به همراه دارد.

مسئول ایستگاه واقعیت مجازی قم افزود: در این ایستگاه تخصصی نرم افزار واقعیت مجازی سقا به شکل عینک‌های VR و قابل نصب روی تلفن همراه ارائه شده و به مراجعان رزم فرزند برومند امام علی (ع) و یاور امام حسین (ع) در محیطی سه بعدی نشان داده می‌شود.

وی ادامه داد: این نرم افزار از طریق پایگاه VRsagh.ir  قابل دریافت و از طریق تلویزیون های سه بعدی و عینک های VR نیز قابل مشاهده است.

در ادامه بخوانید:  ارائه خدمات دیجیتال در ۲۴ موکب اربعین

پورطباطبایی افزود: در بخش دیگر این ایستگاه نیز با استفاده از فناوری AR و نرم افزار خیمه بهشت اردوگاه جهنم، مراجعان قادر به دریافت اطلاعات درباره تعدادی از شخصیت های اثرگذار در حادثه عاشورا خواهند بود.

 ۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب