۲۳:۴۳  -  ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
۱۸

درمان لوزه سوم بدون جراحی

درمان لوزه سوم بدون جراحی

محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص ناحیه خلف دهان  اظهار داشت: در ناحیه خلف دهان لوزه کامی، سوم، حلق و حنجره قرار گرفته‌اند. افرادی که دچار التهابات در ناحیه خلف دهانی شده‌اند باید با استفاده از موادی که خاصیت ترمیم و ضدعفونی‌کنندگی دارند دهان خود را قرقره کنند.

وی بیان کرد: محلول‌های بابونه شیرازی یکی از ترکیبات موثر در رفع التهابات و بهبودی عفونت‌های پیوژن (چرک‌زا) لوزه سوم محسوب می‌شود. برای این منظور افراد باید بابونه شیرازی را در آب بجوشانند و پس از ولرم شدن جوشانده آن، دهان خود را روزانه ۲ تا سه بار با استفاده از این محلول شستشو دهند.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه محلول‌های بابونه شیرازی علاوه بر درمان در پیشگیری از میکروب‌های حاصل از عفونت‌های پیوژن نیز اثرگذار هستند، عنوان کرد: محلول‌های نمکی نیز با تغییر دادن pH ناحیه خلفی دهان از رشد میکروب‌های چرک‌زا در این قسمت جلوگیری می‌کنند.

در ادامه بخوانید:  خاصیت های درمانی و شفابخش سیر

مینایی افزود: افرادی که مبتلا به التهابات در ناحیه خلف دهانی هستند باید آب ولرم را وارد بینی خود کرده و سپس آن را تخلیه کنند. قرقره ناحیه خلف دهانی به وسیله دمکرده برگ یا بذر مورد نقش موثری را در بهبودی تورم لوزه سوم ایفا می‌کند. همچنین بذر مورد سبب تسکین دردِ التهابات قسمت خلف دهانی نیز می‌شود.

وی یادآور شد: التهابات و تورم لوزه سوم می‌تواند در برخی موارد توام با درد یا تب باشد. همچنین گاهی این تورم به حدی است که عمل بلع به سختی صورت می‌گیرد. اگر افراد به خاطر عفونت بیش از اندازه مبتلا به تب شده باشند برای رفع این مشکل اشخاص باید یک قاشق چایخوری روغن بنفشه را در نصف لیوان آب ولرم حل کنند و سپس دهان خود را به وسیله این محلول قرقره کنند.

مینایی یادآور شد: شستشوی دهان با روغن بنفشه علاوه بر کاهش تب و التهاب از بروز سرفه نیز جلوگیری می‌کند. همچنین ماساژ موضعی بدن با روغن بنفشه نیز تاثیر بسزایی در رفع تب دارد.

در ادامه بخوانید:  مقابله با امراض سرطانی با کمک زنجبیل و فلفل

خبرنگاران جوان

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب