۲۲:۳۲  -  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
۲۱

با عوارض ماری جوانا آشنایی دارید؟!

با عوارض ماری جوانا آشنایی دارید؟!

 تا به حال، زیاد در مورد فواید ماری جوانا، شنیده و خوانده ایم. اما شاید کمتر از عوارض این گیاه بر روی سلامتی بدن، اطلاعی داشته باشیم. برای اینکه بتوانیم این عوارض را به حداقل رسانده و نتیجه ی بهتری از مصرف این گیاه بدست آوریم، بهتر است بیشتر در مورد آن مطالعه کنیم. با نصر قم همراه باشید.

نتایج مطالعات نروایمیجینگ (تصویر برداری از مغز) اثرات مضر ماری جوانا را بر مغز نشان میدهد.با استفاده از single-emission computer tomigrahy (SPECT) در استفاده کننده ها از ماری جوانا و افراد سالمی که از این ماده استفاده نمی کردند ، مشخص شد در نواحی متعددی از مغز به خصوص در مناطقی که به پاتولوژی آلزایمر مربوط است ، ماری جوانا، کاهش جریان خون ایجاد میکند . و این مورد در spect بین مصرف کنندگان ماری جوانا و افراد سالم تفاوت داشت .

هرچند قانونی کردن مصرف ماری جوانا ، دریچه های جدیدی را برای درمان های جدید در نورولوژی باز میکند ، این مطالعه بر هزار تن از کسانی که ماری جوانا مصرف میکردند نشان از کاهش جریان خون در هیپوکمپ داشت . هیپوکمپ منطقه حیاتی از مغز برای حافظه و یادگیری است . همچنین این منطقه مستعد کاهش جریان خون در بیماری آلزایمر است )(raji ,MD ,PhD از دانشگاه کالیفرنیا )مطالعات قبلی مطرح کرده بود که هیپوکمپ با مصرف ماری جوانا ، چروکیده و کوچک میشود ولی هیچ کدام در مطالعه ای وسیع جریان خون آن را بررسی نکرده بودند

در ادامه بخوانید:  رفع مشکلات روحی با کمک رایحه درمانی

این یافته که دود برای مغز سمی است شگفت آور نیست آنچه شگفت آور است کاهش جریان خون و کوچک شدن هیپوکامپ راست است .یافته ها بر اساس spect در ۹۸۲ نفر مصرف کننده کانابیس و در ۹۲ فرد سالم انجام شد.مصرف کنندگان ماری جوانا میزان کمتری از جریان خون مغز داشتند (p<0.05) .جریان خون هیپوکمپ در مصرف کنندگان ماری جوانا ۱۳% کمتر از افراد نرمال بود و این میزان در هیپوکمپ راست در concentration spect بیشتر بود این مطالعه نشان میدهد که مصرف ماری جوانا اثرات تخریبی بر مغز دارد به خصوص مناطقی که برای حافظه و یادگیری مهم هستند و در ایجاد آلزایمر نقش دارند.

دکتر جرج پری میگوید : (مصرف ماری جوانا فواید و مضرات زیادی را نشان میدهد و این مطالعه یکی از نقشهای مضر آن است . )دکتر امن میگوید : ( بیست و شش ایالت در آمریکا ماری جوانا را قانونی اعلام کرده اند ولی ده ایالت ماری جوانا را عامل آلزایمر میدانند و مقاله ای وجود ندارد که ماری جوانا را برای درمان آلزایمر سودمند بداند) در چند مطالعه حیوانی نشان داده شده است که ماری جوانا میتواند پلاک بتا امیلویید را بشکند . تجمع این پلاک عامل بیماری آلزایمر است . از روی این مطالعه برخی نتیجه گرفته اند که ماری جوانا میتواند در بیماری آلزایمر موثر باشد.مشکل آن است که همه تریالهای دارویی امیلویید ، در نشان دادن این مطلب نا موفق بوده اند پس قضیه پیچیده تر از اینهاست ).

در ادامه بخوانید:  رفع اختلالات اضطرابی با کمک اسطوخودوس

شفا آنلاین

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب