۰۰:۳۷  -  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
۲۲

افزایش ۶ درصدی اعتبارات عمرانی قم در سال ۹۸

افزایش ۶ درصدی اعتبارات عمرانی قم در سال ۹۸

به گزارش نصر قم به نقل از فارس از قم، محمود نوربخش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به وضعیت استان قم اظهار کرد: ۰٫۷ درصد مساحت کشور مربوط به استان قم است و جمعیت این استان یک میلیون و ۳۷۳ هزار نفر است و استان قم جایگاه ۲۰ کشور به لحاظ جمعیت را دارد.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در سال گذشته در استان قم، نسبت به سال پیش از آن تغییری نداشت، ولی  در سال ۱۳۹۷ نرخ تورم استان ۲۲٫۳ درصد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: در چهار ماه نخست سال جاری تورم استان ۳۴ درصد بود، در حالی که در این مدت نرخ تورم ۳۹ درصدی در کشور ثبت شد.

نوربخش با اشاره به وضعیت بودجه استان قم اظهار کرد: در سال گذشته ۲۴۹ میلیارد تومان اعتبارات استانی برای ۵۰۰ پروژه در استان داشتیم که در نهایت ۴۲ درصد تخصیص پیدا کرد، ۳۷ درصد این پروژه‌ها احداثی بودند و به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در قم هستیم.

در ادامه بخوانید:  منطقه نوبهار قم در اولویت ساماندهی قرار گیرد -

وی ادامه داد: ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان قم در سال جاری است که ۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد، ۴۳ طرح استان قم با اعتبار ۱۹۴ میلیارد تومان نیز در پیوست‌های بودجه امسال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: ۶۴۳ میلیارد تومان پروژه مشارکتی با بخش خصوصی در بودجه سال جاری استان در نظر گرفته شده است که تحقق آن بستگی به مشارکت بخش خصوصی دارد،

نوربخش اجرای ۳۴ پروژه اقتصاد مقاومتی را مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سال جاری دانست و تصریح کرد: اجرای این پروژه‌ها به صورت مستمر ادامه دارد و ۲۰ پروژه اقتصاد مقاومتی استان در لیست پروژه‌های ملی قرار گرفتند.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴/آ۴۰

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب