۰۱:۴۷  -  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
۲۵

رشد ۶ درصدی اعتبارات عمرانی استان قم در سال ۹۸ –

رشد ۶ درصدی اعتبارات عمرانی استان قم در سال ۹۸ –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، محمود نوربخش امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان قم حدود ۷ دهم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و برآورد جمعیت استان یک‌میلیون و ۳۷۲ هزار نفر است که جایگاه بیستم را در سطح کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در سال ۹۸، ۸/۱۰ درصد بوده است، افزود: نرخ تورم سالانه شهری ۲۲ و ۳ دهم درصد بوده که در مقایسه با نرخ کشوری استان جایگاه ۲۹ را داشته است.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم نرخ تورم  استان در پایان تیرماه ۳۴ درصد بوده که این میزان در کشور ۸/۳۹ درصد است.

نوربخش اعتبارات مصوب استان را مورداشاره قرار داد و گفت: میزان تخصیص اعتبارات ۴/۴۲  درصد بوده که به ۵۰۰ پروژه اختصاص داده‌شده است، در این میان بیشترین حجم پروژه‌ها را پروژه‌های احداثی داشتند.

در ادامه بخوانید:  پیکر حجت الاسلام کورانی در قم تشییع شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم بیان کرد: در سال ۹۸، ۲۶۸ میلیارد تومان نیز اعتبارات عمرانی داشتیم که نسبت به سال ۹۷، ۵/۶ درصد رشد داشت.

وی مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمومی و خصوصی را مورد تأکید قرار داد و گفت: ۶۴۳ میلیارد تومان از همین محل به‌عنوان مشارکت بخش خصوصی و عمومی در نظر گرفته شد.

نوربخش در پایان ابراز کرد: با رویکردی که استان در سال ۹۸ اتخاذ کرد، از پروژه محوری به برنامه محوری تغییر رویکرد دادیم، ۳۴ پروژه به‌عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در نظر گرفته شد که از این تعداد، ۲۰ پروژه به‌عنوان پروژه‌های کشوری در نظر گرفته شدند.

انتهای پیام/ ت

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب