۲۱:۰۶  -  ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۶

کاروان شادی روز عید غدیر در قم برپا می‌شود –

کاروان شادی روز عید غدیر در قم برپا می‌شود –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، یونس عالی‌پور ظهر امروز در ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر ویژه عید غدیر که در سالن جلسات ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه عید غدیر و بازتاب آن در کشور و جهان اظهار داشت: با توجه به تأکیدات استاندار قم و مطالبات وزارت کشور از استان قم، تمام ادارات اقدامات خود را تا قبل از عید غدیر اعلام کنند.

وی ایجاد کاروان شادی و توجه به اعیاد در سطح شهر را یکی از اولویت‌ها خواند و افزود: اعیاد شادی اهل‌بیت(ع) نیز مانند مراسمات عزای ائمه اطهار (ع) باید مورد توجه قرار گرفته و مردم و دستگاه‌ها به‌صورت جدی مشارکت داشته و کاروان شادی به‌صورت گسترده در شهر ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم همزمانی عید غدیر با سه‌شنبه و حضور زائران در مسجد مقدس جمکران را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: زائران در زمان حضور خود در استان قم و طی مسافت پیاده‌روی نباید هیچ مشکلی از نظر تأمین آب‌ خنک و سرویس بهداشتی داشته باشند.

در ادامه بخوانید:  برطرف کردن آلودگی‌های رودخانه سلمان قم نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی است -

وی با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق نبوی در برنامه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: مردم نباید به‌خاطر رفتارهای غیراسلامی از دین زده‌ شده و باید همه مسافران و مهمانان در شهر قم شاهد رفتار نبوی و اخلاق علوی بوده و هیچ زائرانی نباید ناراضی از شهر قم خارج شود.

عالی‌پور از همه ارگان‌ها خواست تا در جهت کسب رضایت زائران به میدان عمل‌آمده و گفت: شهرداری و صدا و سیما برای تبلیغ و تشویق مردم برای حضور در راهپیمایی روز غدیر و در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) به‌صورت گسترده تبلیغ کرده و کمیته‌های اجرایی به روال نیمه شعبان مجوزهای لازم را صادر کنند.

وی ارائه خدمات زیربنایی به ایستگاه‌های صلواتی مردمی را لازم دانست و افزود: با توجه به گرمای هوا و ساعت شروع راهپیمایی توسعه ایستگاه‌های صلواتی باید در اولویت قرار گرفته و در ورودی‌های استان از جمله ورودی تهران، اصفهان، اراک، جعفریه و کهک نیز ایستگاه‌های صلواتی دایر شود.

در ادامه بخوانید:  ساماندهی بازار کهنه قم نیازمند تعامل بین دستگاهی است

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم از نماینده دفتر تبلیغات خواست به‌منظور رعایت پیوست‌های فرهنگی در ایستگاه‌های صلواتی مبلغان روحانی آگاه و باحوصله در مسیر بلوار پیامبر اعظم و ایستگاه‌های صلواتی به‌صورت گسترده حضور داشته و در کنار دیگر برنامه‌های فرهنگی از ایجاد شبهات دینی در این فضا جلوگیری کنند.

انتهای پیام/ح

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب