۲۱:۵۱  -  ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۱۳

کاهش ۲۳ درصدی حوادث ترافیکی منجر به فوت در قم –

کاهش ۲۳ درصدی حوادث ترافیکی منجر به فوت در قم –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، کمیسیون ایمنی حمل‌ و نقل استان امروز با حضور سردار سید تیمور حسینی فرمانده پلیس‌راه کشور در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

در این جلسه مشکلات آمد و رفت در محورهای مواصلاتی قم و راه‌حل‌های پیش‌رو مورد بررسی قرار گرفت.

سید تیمور حسینی در این جلسه از کاهش کشته‌های حوادث ترافیکی از سال ۸۵ تا به امروز خبر داد و اظهار داشت: مهم‌ترین دلیل این موفقیت ایمن‌سازی راه‌های مواصلاتی بوده که سهم آن ۹۵ درصد است، همچنین به‌روز شدن ناوگان حمل‌ و نقل و استفاده از تجهیزات نوین در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

فرمانده پلیس‌راه کشور  ابراز کرد: باید ارزیابی‌های لازم در ارتباط با محورهایی که با گره ترافیکی روبه‌رو هستیم انجام گیرد تا اینکه مشخص شود در صورت اجرای طرح جدید چگونه می‌توان خطاهای موجود را برطرف کرد.

ورودی محور قم- جعفریه تا پایان سال اصلاح شود

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر اینکه باید ورودی محور قم- جعفریه تا پایان سال اصلاح شود، اظهار داشت: پیمانکار این پروژه باید اصلاحات لازم را با رعایت زمان‌بندی طرح انجام دهد.

در ادامه بخوانید:  صفحه اول روزنامه‌های استان قم ۲۸ مرداد ۹۸

محسن بهشتی با بیان اینکه محور قم- جعفریه  درگذشته یکی از نقاط حادثه‌خیز استان بوده است، گفت: ایمنی این محور از سوی پیمانکار باید رعایت شده و هر چه زودتر این مسیر زیر بار ترافیکی برود البته از سال ۹۵ تاکنون شاهد پایین آمدن تصادف در این محور هستیم.

وی در ادامه با تأکید بر استفاده از ظرفیت وزارت راه و شهرسازی برای ایمن‌سازی محور کهک سه‌راهی لنگرود ابراز کرد: مسیرهای غیر ایمن هر چه زودتر باید اصلاح شود.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری کشور  نیز روند افزایشی تلفات حوادث جاده‌ای از سال ۷۳ تا سال ۸۵ را مورداشاره قرار داد و گفت: این روند از سال ۸۵ تا ۹۶ کاهشی بوده و از سال ۹۶ تاکنون افزایش‌یافته است.

مهدی مخبر بیان کرد: بیشترین حادثه برخورد رخ‌به‌رخ در محورهای قدیم قم- تهران، قم- ساوه، قم- کهک و قم- جعفریه بوده و بیشترین حادثه واژگونی در آزادراه‌های قم- تهران، قم- سلفچگان و قم- گرمسار رخ‌داده است.

در ادامه بخوانید:  انتقاد فرمانده پلیس‌راه کشور از ناایمن بودن برخی خودروهای تولید داخلی -

کاهش ۲۳ درصدی حوادث ترافیکی منجربه فوت در چهار ماهه گذشته 

در پایان جلسه فرمانده پلیس‌راه قم از کاهش ۲۳ درصدی حوادث ترافیکی منجر به فوت و جرح در چهار ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در چهار ماه گذشته ۵۵ نفر براثر حوادث ترافیکی در قم فوت شدند.

سرهنگ مختار پناهی تعداد کشته‌های حوادث ترافیکی محورهای مواصلاتی قم در چند سال اخیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: آزادراه قم- تهران، ۱۷ درصد متوفیان را به خود اختصاص داده است.

ثبت ۱۶۹ میلیون تردد در محورهای مختلف مواصلاتی قم

وی با بیان آمار ترددها در سال گذشته عنوان کرد: ۱۶۹ میلیون تردد در محورهای مختلف مواصلاتی قم به ثبت رسیده که ۱۳۷ میلیون تردد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

فرمانده پلیس‌راه قم با اشاره به شناسایی ۶۶ نقطه حادثه‌خیز در استان قم اضافه کرد: ۲۷ نقطه در آزادراه قم- تهران و ۷ نقطه در محور قدیم قم- تهران قرار دارند، همچنین ۶۶ دوربین ثابت ثبت تخلفات در محورهای مختلف مواصلاتی قم نصب‌شده که از این تعداد ۴۰ دوربین سالم و مابقی معیوب هستند.

در ادامه بخوانید:  آیت الله صافی گلپایگانی: مشکلات امروز دنیای اسلام نتیجه دوری از غدیر است

انتهای پیام/ح

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب