۲۱:۱۰  -  ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۱۲

خام فروشی معضل اصلی صنعت چوب قم است

خام فروشی معضل اصلی صنعت چوب قم است

حسین معماریان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در دفتر سرپرستی شهرک صنعتی ثامن الائمه(ع) قم افزود: مساله مواد اولیه نیز یکی از چالش‌های صنعت چوب قم است.

رئیس اتحادیه درودگران قم گفت: به دلیل طرح تنفس جنگل و جلوگیری از قطع درخت، تهیه مواد اولیه سبب مشکلات این صنعت و نابودی باغ‌های قم برای تامین چوب شده است.

معماریان خاطرنشان کرد: طبق نظر سازمان صمت تامین مواد اولیه جزو اولویت‌های اصلی استان نبوده و همین مساله مشکلات را تشدید کرده است.

وی موضوع بیمه کارگران صنعت چوب را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: واحدهای مربوط به چوب و مبلمان استان در حقیقت در حکم نجاری‌های کوچک بوده و همین مساله در بیمه کارگران با مشکل ایجادشده است.

معماریان تصریح کرد: بیمه تامین اجتماعی کارگاه‌های زیر اشتغال ۵ تن را با یارانه ۱۰ درصد تحت پوشش قرار می‌دهد که سبب افزایش هزینه‌های تمام‌شده تولید برای تولیدکنندگان شده است.

در ادامه بخوانید:  وضعیت کانون‌های بیماری تب برفکی در قم بهبود یافت

مدیرعامل شرکت گاز قم نیز در این جلسه گفت: در هیچ‌کدام از شهرک صنعتی استان مشکلی ازنظر واگذاری انشعاب گاز با ظرفیت‌سازی‌های جدید ایجادشده، وجود ندارد.

علی‌رضا نصیری افزود: مشکل گاز شهرک‌های صنعتی استان به‌صورت کامل از بین رفته است.

وی همچنین بیان کرد: ۱۰۰۰مترمکعب ظرفیت گاز در شهرک ثامن بوده و در فاز ۲ و ۳ این شهرک مشکلی در زمینه تامین گاز وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم نیز در این جلسه، بیان کرد: پست برق شهرک صنعتی ثامن الائمه از سال گذشته برای حل معضل نوسانات تقویت‌شده است.

مهدی آهنین‌پنجه خاطرنشان کرد: درمجموع با برنامه‌های جدید شرکت برق مشکل نوسان این شهرک به‌صورت کامل برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: در رابطه با تامین برق شهرک صنعتی ثامن الائمه هیچ‌گونه مشکلی ازنظر زیرساختی وجود ندارد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب