۱۹:۲۴  -  ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۱۱

طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تا ۲ ماه آینده نهایی می‌شود –

طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تا ۲ ماه آینده نهایی می‌شود –

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن طرحی جامع از وضعیت حمل‌ونقلی در شهر قم اظهار داشت: طرح جامع شهر قم در سال ۸۶ مورد تصویب قرار گرفته است که در این سال‌ها با تغییرات فراوان روبه‌رو شده که نیاز به باز طراحی این طرح جامع وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری قم به دنبال تهیه طرح جامع بر اساس نیازهای موجود و آینده است، افزود: مشاورانی و پیمانکاری در این زمینه در نظر گرفته شده است که بر اساس شاخص‌های مختلف شامل شلوغی، ضریب تولید سفر، میزان حجم سفرها توسط خودروها و موتورسیکلت‌ها، پایانه‌های داخلی و همچنین ساخت تقاطع‌ها، خیابان‌ها و شوارع این طرح جامع در حال تدوین است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال تدوین است که طبق قرارداد تا دو ماه آینده نهایی و به شهرداری برای ارائه و تصویب در شورای ترافیک استان و کشور واگذار می‌کند.

در ادامه بخوانید:  پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور در قم برگزار می‌شود -

وی با تأکید بر اینکه مطالعات حمل‌ونقل بار برای نخستین بار در کشور در قم انجام‌ شده عنوان کرد: قم نخستین کلانشهر کشور بوده که طرح جامع بار بر اساس استانداردها و شاخص‌ها و با در نظر گرفتن باراندازها، تناژ و غیره در حال انجام است.

ذاکریان با اشاره به راه‌اندازی ۱۱۰ دوربین نظارتی جدید در سطح شهر قم اضافه کرد: در فازهای نخست و دوم ۹۰ دستگاه دوربین نظارتی نصب‌ شده که در فاز سوم ۱۱۰ دوربین جدید به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ح

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب