۱۶:۴۱  -  ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۱۵

۵۰ میلیون دلار کالا در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ از قم صادر شد –

۵۰ میلیون دلار کالا در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ از قم صادر شد –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، محمود سیجانی با حضور در دفتر نصر قم به نقل از تسنیم در استان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری از مشاغل سخت و پراسترس است که جز با عشق و علاقه نمی‌توان در این حرفه ماندگار شد.

وی با بیان اینکه تا پایان تیرماه ۲۷۷ فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریالی صادر شده است عنوان کرد: با صدور این مجوزها برای ۵۰۲۶ نفر اشتغال پیش‌بینی‌ شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: ۲۲ فقره جواز تأسیس توسعه‌ای با ۱۶۹۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و با پیش‌بینی اشتغال‌زایی ۹۷۱ نفری نیز تا پایان تیرماه صادر شده است.

وی میزان صادرات از استان قم تا پایان تیرماه را مورد توجه قرار داد و افزود: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در این مدت بیش از ۵۰ تن و با ارزش ۵۰ میلیون دلاری که شامل محصولات پلاستیکی، محصولات فلزی، صنایع شیمیایی، اسنک، سوخت‌ها، روغن‌های معدنی، ماشین‌آلات، مفتول مسی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی، کفش و غیره بوده است.

در ادامه بخوانید:  مردم خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی هستند - |

به گفته سیجانی عمده کشورهای صادراتی محصولات استان قم شامل عراق، هند، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان و چین بوده است.

وی با تأکید بر اینکه میزان صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید، ۸۵ هزار تن و به ارزش ۸۵ میلیون دلار بوده است، یادآور شد: میزان واردات استان تا پایان تیرماه سال جاری به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار و با وزن ۲۶ هزار تن بوده است.

انتهای پیام/ح

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب