۰۵:۰۴  -  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
۲۱

بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در قم احداث می‌شود

بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در قم احداث می‌شود

به گزارش نصر قم به نقل از فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت کاهش استفاده از خودروهای شخصی در سطح شهر، اظهار داشت: امروز نیازمند فرهنگ‌سازی برای استفاده از دوچرخه به‌صورت گسترده در سطح شهر بوده و باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب به سمت این فرهنگ حرکت کنیم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم آغاز فرهنگ‌سازی برای استفاده از دوچرخه را از دانش‌آموزان و کارمندان دولت دانست و خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی در این حوزه به‌کارگیری مکانیزم‌های تشویقی برای کارمندان دولت و دانش آموزان به‌منظور استفاده از دوچرخه لازم است.

ذاکریان زیرساخت‌های لازم در استفاده از دوچرخه را تشریح کرد: نیازمند طراحی مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری درجه‌یک، درجه‌دو و درجه سه در سطح شهر هستیم و طرح تأیید ایمنی دوچرخه، تأسیس ایستگاه دوچرخه، قرار دادن دوچرخه اشتراکی و همچنین در نظر گرفتن پارکینگ دوچرخه در دست بررسی قرار دارد.

در ادامه بخوانید:  حجت‌الاسلام مظفری رئیس‌کل دادگستری استان قم شد -

وی از اتمام طراحی بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در شهر قم خبر داد و تصریح کرد: این بوستان به‌صورت کاملاً تخصصی ویژه استفاده دوچرخه طراحی‌شده و نمونه آن در کشور وجود ندارد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم مساحت این بوستان را ۳۰ هکتار اعلام کرد و گفت: این بوستان در بلوار فدائیان اسلام پردیسان به طول سه هزار متر و عرض ۱۰۰ برای استفاده از انواع دوچرخه طراحی‌شده و امسال عملیات عمرانی آن آغاز می‌شود.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب