۰۱:۲۴  -  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
۲۳

آیت‌الله سبحانی: دین باید در متن زندگی دانشجویان قرار گیرد

آیت‌الله سبحانی: دین باید در متن زندگی دانشجویان قرار گیرد

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم، وی در دیدار رئیس این دانشگاه در خصوص ترویج دین در دانشگاه‌ها افزود: تبلیغ امور دینی و مذهبی برای قشر جوان باید به‌صورت غیرمستقیم صورت گیرد.

وی ادامه داد: تشویق نسل جوان به عفاف و حجاب کار بسیار ارزشمندی است. باید اثرات و برکات حجاب در جامعه را به جوانان نشان داد. باید آن‌ها بدانند که غرب به زن چه نگاهی دارد و چرا خانواده در غرب به‌شدت در حال فروپاشی است.

این مرجع تقلید همچنین به وظیفه خطیر دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید گره از زندگی مردم باز کنند.

آیت‌الله سبحانی زندگی بشر را بر دو محور علم و ایمان دانست و افزود: علم موتوری است که جامعه را پیش می‌برد و ایمان جنبه رهبری دارد.

وی افزود: دانشجو باید عالم باشد. اما علم به‌تنهایی کافی نیست و این تقوا است که علم را در مسیر درست حرکت می‌دهد و پیشرفت و شکوفایی را در جامعه ایجاد می‌کند. اگر عالم تقوا نداشته باشد علم او به بیراهه می‌رود.

در ادامه بخوانید:  تماس تلفنی آیت‌الله نوری همدانی با آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی لاریجانی

وی تأکید کرد: علم فقط آگاهی می‌دهد، تقوا و ایمان علم را رهبری و هدایت می‌کنند. اگر علم و تقوا در کنارهم قرار گیرند دانشگاه‌ها می‌توانند گره از زندگی مردم باز کنند.

وی ارتباط صنعت و دانشگاه را نیز بسیار مهم دانست و تصریح کرد: امروز کشور ما به علم و صنعت نیاز دارد. باید پیشرفت کشور به دست جوانان باسواد و دین‌دار انجام شود. اگر این شیوه عملی شود دانشگاه‌ها مفید و مؤثر خواهند بود.

رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز در این دیدار به معرفی ۲۳ رشته فنی و مهندسی در این دانشگاه پرداخت و افزود: این دانشگاه درحال‌توسعه با اساتید جوان و نخبه و دانشجویان توانمند با ارتباط مستمر با صنعت استان در رونق تولید سهیم و دخیل بوده است.

جلال رضایی نور ادامه داد: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم به‌ویژه حضور علما و فضلا در این شهر، دانشگاه صنعتی قم با تعامل گسترده با مراجع عظام و حوزه‌های علمیه می‌تواند به دانشگاهی الگو و نمونه برای کشور تبدیل شود.

در ادامه بخوانید:  تجلیل دانشگاه علوم پزشکی قم از خبرنگاران حوزه سلامت/حال و هوای امام رضایی با ضرب آهنگ علوی

وی گفت: دانشگاه صنعتی قم با پیوند حوزه و دانشگاه می‌تواند نقش محوری در ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی داشته باشد و به‌عنوان نمونه کاملی از یک دانشگاه اسلامی، الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه‌های صنعتی در کشور باشد.

رضایی نور اضافه کرد: پوشش چادر در بین اساتید، کارکنان و دانشجویان یکی از ویژگی‌های متمایز این دانشگاه می‌باشد. ما در دانشگاه صنعتی قم به دنبال تربیت مهندسانی خلاق، کارآفرین، متدین و متعهد هستیم.در این خصوص مسئولان دانشگاه هم در بعد علمی و هم در بعد فرهنگی و دینی دانشجویان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در این دانشگاه گفت: برگزاری جلسات تفسیر قرآن، سه‌شنبه‌های مهدوی و تربیت مربی حجاب و عفاف بخشی از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه صنعتی قم می‌باشد.

۷۴۰۵ / ‏‬ ۱۱۷۵

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب