۰۱:۴۶  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
۱۲

قم| آیت الله سبحانی: بانوان طلبه معارف دینی را در جامعه ترویج دهند –

قم| آیت الله سبحانی: بانوان طلبه معارف دینی را در جامعه ترویج دهند –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، آیت الله سبحانی در دیدار مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران که در دفتر معظم له اظهار داشت:بانوان طلبه علاوه بر اینکه در جامعه اثرگذار هستند، در خانواده‌های خود نیز تاثیرات بسیار زیادی دارند و می‌‌توانند بستگان و اقوام خود را هدایت کنند و در میان آن‌ها نیز اثرگذار باشند.

وی با تاکید بر اینکه بانوان طلبه باید سوره‌هایی از قرآن‌کریم را حفظ باشند،افزود: خواهران طلبه باید به حفظ قران نیز توجه داشته باشند و از این آیات در تبلیغ نیز استفاده کنند و به نهج‌البلاغه نیز توجه داشته‌ باشند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت فعالیت طلاب خواهر تصریح کرد: حدود ۸۰ درصد خواهران طلبه را باید برای تبلیغ و ۲۰ درصد را برای فقه و اجتهاد تربیت کنیم چراکه نیاز ما به تبلیغ بیشتر است و همچنین مدت زمان تربیت یک مبلغ کمتر است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در اسلام تصریح کرد: مسئله امروز ما، مشکل حجاب و عفاف است و قول می‌دهم که اگر همین هنجارشکنان در مدرسه‌ای جمع بشوند و یکی از بانوان مبلغ برای این افراد سخنرانی کند تاثیرگذاری بسیار بیشتری دارد نسبت به اینکه یک مرد این کار را انجام بدهد.

در ادامه بخوانید:  آمار تصادف‌های جاده‌ای قم ۱۶ درصد افزایش یافت

آیت الله سبحانی با بیان اینکه از برکات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) گسترش و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران است،ادامه داد: به لطف خدا پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به حوزه‌های علمیه خواهران شده است.

وی با بیان اینکه تحصیلات بانوان طلبه باید به‌گونه‌ای باشد که در ۴ یا ۵ سال به هدف و نتیجه برسند،گفت:باید برنامه‌ریزی شود تا مبلغان خانم با قران و حدیث آشنا شوند و کلام اسلامی را فرابگیرند تا بتوانند به شبهات و سوالات پاسخ بدهند، سخنرانی کنند و در میان بانوان به تبلیغ بپردازند.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: اگر مسئولان و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بانوان طلبه، مبلغ و سخنران تربیت شوند، بسیار اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ ت

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب