۰۱:۱۰  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
۲۱

راهپیمایی مردم قم در حمایت از حجاب و عفاف برگزار شد

راهپیمایی مردم قم در حمایت از حجاب و عفاف برگزار شد

شرکت کنندگان در این آیین که تحت عنوان “حجاب میراث کهن” و با شعار “من حجاب را دوست دارم” ترتیب یافته بود، پس از اجتماع در مصلای قدس قم و استماع سخنان حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سمت میدان شهدا حرکت نموده و روز ملی حجاب و عفاف را گرامی داشتند.
راهپیمایان با سر دادن شعارهای “الله اکبر، لا اله الا الله، هیهات من الذله، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده و فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس و مرگ بر آل سعود” پیروی خود از اصل ولایت فقیه اعلام و توطئه های شوم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی در اشاعه فرهنگ بی بند و باری و فساد در جامعه را محکوم کردند.
“حسین حسین شعار ماست حجاب افتخار ماست” و ” فاطمه معصومه الگوی عفت ماست پیروی از این بانو باعث عزت ماست”، “وصیت حضرت معصومه عفت اجتماع است فرهنگ بد حجابی آفت اجتماع است” نیز از جمله دیگر شعارهای راهپیمایان بود.

در ادامه بخوانید:  وقف ۲۷۰ میلیارد ریالی در قم ثبت شد

شرکت کنندگان دراین راهپیمایی موضوع حجاب و عفاف را یک مطالبه عمومی دانسته و بر ضرورت پاسداشت ارزش های اسلامی به عنوان تنها راه موثر برای صیانت جامعه از آسیب ها و انحرافات تاکید کردند.
بیست و یکم تیرماه ۱۳۱۴ سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، در این روز دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشیدند.
این مراسم به همت تشکل های مختلف قم بویژه مجمع روحانیون جهادی و ولایی و انقلابی قم ترتیب یافته بود.
۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب