۲۱:۵۹  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۲۰

مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌- –

مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌-  –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله سید‌محمد حسینی ‌شاهرودی مرجع تقلید فقید شیعیان برگزار می‌شود.

این مراسم امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد اعظم برگزار می‌شود که حجت الاسلام میردامادی سخنرانی می کند و باقری به مدیحه سرایی می پردازد.

مراسم زنانه نیز از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ در مسجد امیرالمومنین(ع) برگزار می شود.

مراسم ارتحال حضرت آیت الله شاهرودی فردا جمعه از ساعت ۱۸ الی ۱۹/۳۰ در مسجد ارک تهران برگزار می شود و روز شنبه ۲۲ تیرماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در حسینیه مدرسه قلعه شهرستان شاهرود برگزار می شود.

همچنین روز یکشنبه ۲۳ تیرماه مراسم ارتحال این مرجع بزرگ و جلیل‌القدر پس از اقامه نماز مغرب و عشاءدر مسجد العلی مشهد مقدس برگزار می شود و روز دوشنبه نیز از ساعت ۱۷/۳۰ الی ۱۹/۳۰ در مسجد جامع شهرستان علی آباد کتول استان گلستان مراسم ارتحال برقرار است.

در ادامه بخوانید:  خدمات ویژه بهزیستی به چند قلوها

آیت‌الله العظمی سید محمد شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع متولد سال ۱۳۰۴ در نجف و فرزند مرجع عالیقدر جهان تشیع مرحوم آیت‌الله العظمی سید محمود شاهرودی بود که روز شنبه ۱۶ تیرماه به دلیل بیماری در بیمارستانی در تهران و در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

این مرجع بزرگ و جلیل‌القدر صاحب تألیفاتی چون توضیح مناسک حج، دروس فی احکام النساء و ذخیره المؤمنین لیوم الدین،استفتائات به زبان عربی و فارسی،احکام مغتربین( مسائل شرعی ساکنین غرب)مناسک اردو بود که به خاطر استعداد و ذکاوت فوق‌العاده‌ای که داشت در سن ۳۹ سالگی درس خارج فقه و اصول را در نجف تدریس می‌کرد.

انتهای پیام/ ع

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب