۱۹:۰۷  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۱۳

نخستین کنگره ملی شعر فاطمی در قم پایان یافت

نخستین کنگره ملی شعر فاطمی در قم پایان یافت

آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر فاطمی با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و شعرخوانی استاد محمدعلی مجاهدی پدر شعر آئینی ایران و جمعی از شاعران شعر آآیینی برگزار شد.

در این آئین از محمدعلی مجاهدی به‌پاس سال‌ها تلاش علمی و تحقیقی در حوزه شعر آئینی با اهدای لوحی تقدیر و نشان و حکم خادمی تشرفی آستان مقدس حضرت معصومه (س) به وی اهدا شد.

همچنین با اهدای لوحی از غلامرضا سازگار، علی انسانی، جواد موحدیان قمی، حمیدرضا برقعی و مریم سقلاطونی شاعران برجسته آئینی کشور تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در بخش دیگری از آئین اختتامیه نخستین شعر فاطمی از محمدجواد الهی پور، شهره انجم شعاع و فاطمه عارف نژاد هرسه تن از قم، سید ابوالفضل مبارز از خراسان رضوی، علی حقیقی از کرمانشاه، علی سلیمانی از تهران و محمدرضا حسین‌خانی از گلستان، به‌عنوان شاعران برگزیده کنگره شعر ملی فاطمی تقدیر شد.

در ادامه بخوانید:  قم| امروز بی‌رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد -

در بخش شعر نو و سفید نیز فاطمه بیرانوند از لرستان و در بخش شعر کودک و نوجوان فاطمه غلامی و امین بهاری زاده از دزفول موردتقدیر قرار گرفتند.

دهه کرامت امسال از ۱۱ تیرماه هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز شد.

آخرین روز دهه کرامت، هم‌زمان با سالروز ولادت پر خیروبرکت ثامن‌الحجج، حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) در روز ۲۳ تیرماه (۱۱ ذی‌القعده) است.

نخستین کنگره ملی شعر فاطمی پیرامون شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، بیش از ۸۰۰ اثر از ۳۶۰ شاعر به دبیرخانه این کنگره ارسال‌شده است.

۷۴۰۳/‏ ۱۱۷۵

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب