۲۰:۲۳  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۲۲

تلاش در زمینه فرهنگ نمونه‌ای از جهاد است

تلاش در زمینه فرهنگ نمونه‌ای از جهاد است

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری روز پنجشنبه در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رضوی در تالار مرکزی شهر قم اضافه کرد: جهاد در هر زمان به یک شکل بروز پیدا می‌کند و امروز نیز رساندن پیام انقلاب اسلامی و دین از طریق سرود یک جهاد محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک نغمه خوش و یک سرود که با مضامین الهی و دینی باشد، جان را صفا می‌دهد و انسان را در مسیر کمال قرار می‌دهد.

وی خطاب به هنرمندان سرود با بیان اینکه حنجره‌های شما در خدمت ارزش‌های الهی و دینی قرار گرفته است، گفت: امروز فناوری‌های پیشرفته با فرهنگ غربی مانند یک سیل بنیان‌کن معنویت و ارزش‌های شما را هدف قرار داده است و مقاومت در برابر آن، هنرمندی بسیاری می‌خواهد و باید در مقابل آن ایستاد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره رویش‌های بسیاری دارد و باید برای اینکه خودمان نجات پیدا کنیم، در مسیر ائمه اطهار (ع) قرار بگیریم.

در ادامه بخوانید:  قم| آیت‌الله حائری(ره) از بعد اخلاقی انسانی بسیار سلیم النفس و متخلق بود -

وی در بخش دیگر سخنان خود با تبریک دهه مبارک کرامت گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) کریمه اهل بیت و حضرت رضا (ع)، امام رئوف هستند و ما هرچه داریم از این خاندان می‌باشد، از این رو لازم است که ادب حضور را در حرم مطهر ائمه اطهار (ع) رعایت کنیم.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: نعمت‌های الهی و ارزش‌هایی که خداوند متعال عطا فرموده است، باید برای تقویت و ترویج فرهنگ و تعمیق عشق به اهل بیت (ع) استفاده شود.

این مراسم با حضور محمد اللهیاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یونس عالی پور معاون امور زائران استانداری قم، جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر استان قم برگزار شد.

۶۶ گروه سرود، ۱۳۰ اثر را از ۲۰ استان کشوربه دومین دوره جشنواره ملی سرود رضوی ارسال کردند که از این تعداد آثار، ۲۵ اثر از ۲۰ گروه به مرحله نهایی راه یافت.

در این جشنوراه در بخش اصلی گروه‌های سروستان مشهد از استان خراسان رضوی، آوای مهر راوَر از استان کرمان و موعود دلیجان از استان مرکزی مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند و در بخش ویژه؛ گروه آوازی اصفهان در موضوع رونق تولید و گروه آوای مهر راور استان کرمان در موضوع فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند.

در ادامه بخوانید:  ورودی قم از سمت آزاد راه تهران باید ساماندهی شود

۷۴۰۶/ ۶۱۳۳/‏

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب