۱۸:۴۶  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۱۹

راهپیمایی نمازگزاران جمعه در حمایت از رهبر شیعیان نیجریه

راهپیمایی نمازگزاران جمعه در حمایت از رهبر شیعیان نیجریه

به گزارش نصر قم به نقل از فارس از قم، در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به مناسبت حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه آمده است: رهبر شیعیان نیجریه که داغ شهادت ۶ فرزند و مجروحیت و حبس خود و همسرش را در دل دارد، با کمال تأسف از سال ۱۳۹۴ شمسی علی‌رغم صدور حکم برائت و بدون‌ هیچ‌گونه اتهامی با فشار وهابیون متعصب در حبس به سر می‌برد و به لحاظ مسمومیت جدی ناشی از سرب گلوله‌های دژخیمان در معرض شهادت قرار گرفته و فریاد مظلوم نیجریه و سازمان‌های غیردولتی حقوق بشر به نتیجه‌ ای نرسیده است.

در این بیانیه آمده است: دنیا ناظر جنایت‌‌های قوم ابولهب در یمن و بحرین و کشورهای آفریقایی و مظلومیت شیخ زکزاکی و کشتار بی‌رحمانه شیعیان غیر مسلح نیجریه است؛ لکن ایادی استکبار و اتحاد عبری – عربی – غربی اجازه بهره‌ مندی این روحانی ۶۶ ساله مظلوم را از آزادی و حقوق اولیه بشری را نداده و بالعکس با حمایت‌های خود موجب آزادی گروهک تکفیری و مسلح بوکوحرام و سلب آزادی شیعیان شده ‌اند. واقعاً این دو حرکت متناقض چگونه قابل توجیه است؟!

در ادامه بخوانید:  ساماندهی بیش از ۵۰۰ کودک کار توسط بهزیستی در قم - |

در این بیانیه تصریح شده است: وضعیت جسمانی شیخ مظلوم در بند حکومت وابسته به نیجریه حکایت از نقض تمام حقوق اولیه یک انسان مطابق با مواد۱، ۲، ۵،۷ و ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقَین دارد.

در این بیانیه تصریح شده است: حوزه‌های علمیه از دستگاه‌‌های دیپلماسی کشورمان و سازمان حقوق بشر، قاطعانه می‌خواهد در چارچوب وظایف محوله و در راستای صیانت از حقوق انسانی، علامه زکزاکی و همسرش را با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی نجات داده و هرچه سریع‌تر به این جنایت هولناک پایان دهد.

دراین بیانیه خاطرنشان شده است: بدیهی است امت همیشه در صحنه کشورمان بعد از نمازجمعه این هفتهدر اعتراض به ظلم مستکبرین و حمایت از رهبر شیعیان نیجریه راهپیمایی باشکوهی برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/۲۲۵۸

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب