۱۸:۴۵  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۱۴

راهپیمایی مردم در حمایت از “شیخ زکزاکی”رهبر شیعیان نیجریه بعد از نماز جمعه –

راهپیمایی مردم در حمایت از “شیخ زکزاکی”رهبر شیعیان نیجریه بعد از نماز جمعه –

به گزارش نصر قم به نقل از تسنیم از قم، متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به مناسبت حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان در نیجریه به این شرح است:

«چرا باید در مورد شیخ مصلح تقریبی و مؤمن (شیخ ابراهیم زکزاکی) این­گونه فاجعه ­آفرینی شود و حدود یک­هزار نفر کشته شوند و فرزندان او به شهادت برسند و دنیای اسلام ساکت بماند؟ اهداف دشمنان اسلام بسیار خطرناک است و وظیفه همه، بصیرت و بیداری است». بیانات حضرت امام خامنه­ای مد ظله­العالی ۸/۱۰/۹۴

رهبر شیعیان نیجریه که داغ شهادت شش فرزند و مجروحیت و حبس خود و همسرش را در دل دارد، با کمال تأسف از سال ۱۳۹۴ شمسی علی­رغم صدور حکم برائت و بدون­ هیچگونه اتهامی با فشار وهابیون متعصب در حبس به سر می‌برد و به لحاظ مسمومیت جدی ناشی از سرب گلوله‌های دژخیمان در معرض شهادت قرار گرفته و فریاد مظلوم نیجریه و سازمان­های غیردولتی حقوق بشر به نتیجه‌ای نرسیده است.

در ادامه بخوانید:  قم در رتبه چهاردهم صنعت کشور

دنیا ناظر جنایت‌های قوم ابولهب در یمن و بحرین و کشورهای آفریقایی و مظلومیت شیخ زکزاکی و کشتار بی­رحمانه شیعیان غیر مسلح نیجریه است؛ لکن ایادی استکبار و اتحاد عبری-عربی-غربی اجازه بهره­ مندی این روحانی ۶۶ ساله مظلوم را از آزادی و حقوق اولیه بشری را نداده و بالعکس با حمایت­های خود موجب آزادی گروهک تکفیری و مسلح بوکوحرام و سلب آزادی شیعیان شده‌اند. واقعاً این دو حرکت متناقض چگونه قابل توجیه است؟!

وضعیت جسمانی شیخ مظلوم در بند حکومت وابسته به نیجریه حکایت از نقض تمامی حقوق اولیه یک انسان مطابق با مواد۱، ۲، ۵،۷ و ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقَین دارد.

حوزه‌های علمیه از دستگاه‌های دیپلماسی کشورمان و سازمان حقوق بشر، قاطعانه می‌خواهد در چارچوب وظایف محوله و در راستای صیانت از حقوق انسانی، علامه زکزاکی و همسرش را با استفاده از تمامی ظرفیت­های قانونی نجات داده و هرچه سریع­تر به این جنایت هولناک پایان دهد.

در ادامه بخوانید:  آزادی‌خواهان حمایت خود را از شیخ زکزاکی اعلام کنند

بدیهی است امت همیشه در صحنه کشورمان بعد از نماز جمعه این هفته(۲۱ تیر ماه) در اعتراض به ظلم مستکبرین و حمایت از رهبر شیعیان نیجریه راهپیمایی باشکوهی برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/ ت

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب