۱۴:۳۹  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۱۵

پهنه‌های معدنی شناسایی‌شده قم به بخش خصوصی واگذار می‌شود –

پهنه‌های معدنی شناسایی‌شده قم به بخش خصوصی واگذار می‌شود –

محمود سیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اقداماتی برای معادن استان اظهار داشت: فرآوری تعدادی از محصولات معدنی مانند گچ، آهک، گچ طبی و آهک هیدراته که مصرف طب و دارو داشته در دستور کار سازمان صنعت و معدن استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه معدن منگنز به عنوان ظرفیتی عظیم معدنی در ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود، تصریح کرد: در سال جاری به دنبال آن هستیم که جلوی خام فروشی منگنز گرفته‌شده و باید پایه سازی آن صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های مناسبی در حوزه معدن در استان وجود دارد، ابراز کرد: برخی از محدوده‌های معدنی مس، طلا و آهن در استان قم شناسایی‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در فرآوری محصولات معدنی خاطرنشان کرد: برخی از محدودهای معدنی شناسایی‌شده برای به سرانجام رسیدن و تعیین تکلیف وضعیت آنان به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

در ادامه بخوانید:  شور شهر خواهر خورشید در میلاد امام رضا(ع)

سیجانی توجه ویژه به صنوف تولیدکننده استان قم را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: برخی از واحدهای تولیدی صنوف نیاز به بازسازی و نوسازی دارد که مقدمات انتقال آنان به شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ ع

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب