۱۵:۵۹  -  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
۱۶

۸۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر فاطمی ارسال شد

۸۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر فاطمی ارسال شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جواد محمد زمانی روز پنجشنبه در اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر فاطمی در پژوهشکده علامه طباطبایی قم افزود: این تعداد اثر برجسته در رابطه با شعر فاطمی درمدت کوتاه از زمان فراخوان نوید آینده درخشانی را می‌دهد.
وی بیان کرد: برگزاری کنگره شعر فاطمی در قم از اهمیت بالایی برخوردار است و شاعران باید در بیان جایگاه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) همت بیشتری به خرج دهند.
وی گفت: ظرفیت قم در رابطه با شعر آیینی بسیار ویژه است، وجود استاد محمدعلی مجاهدی به‌عنوان پدر شعر آیینی در این شهر سبب رونق شعر آیینی و تربیت شاعران بی‌شمار جوان شده است.
دبیر علمی کنگره ملی شعر فاطمی ادامه داد: تلاش می‌شود در دوره‌های بعدی کنگره ملی شعر فاطمی از وجود شاعران خارجی نیز استفاده‌شده و دامنه این کنگره در ابعاد بین‌المللی توسعه پیدا کند.
پدر شعر آیینی کشور نیز در این آیین با اشاره به اهمیت کنگره ملی شعر فاطمی تاکید کرد: استمرار این قبیل کنگره‌ها به‌تدریج می‌تواند شگفتی‌های فرهنگ فاطمی را به تصویر کشیده و آن‌ها را با بیان هنری در اختیار مخاطبان قرار دهد.
محمدعلی مجاهدی بیان کرد: نخستین گام در برگزاری شعر فاطمی محکم برداشته‌شده و باید ادامه این حرکت با تشکیل دبیرخانه دائمی کرامت از مرزهای کشور عبور کرده و دامنه آن به سطح بین‌المللی توسعه پیدا کند.
نخستین کنگره ملی شعر فاطمی پیرامون شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) در دهه کرامت در قم برگزار و در روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه این کنگره از شاعران برگزیده تجلیل به عمل آمد.

در ادامه بخوانید:  اسلام را از راه گفت‌وگو به دنیا معرفی کنید - |

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

کلید واژه ها

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب