۰۸:۰۲  -  ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
۴۹

حمله رمز ارزها به شبکه برق ایران

نصر قم | معاون وزیر نیرو: تولید رمزارزها حتی به برق مصرفی برخی مساجد و مدارس و مراکز تولیدی رسیده است.

حمله رمز ارزها به شبکه برق ایران
وزارت نیرو تلاش می‌کند تا با اعمال سیاست‌های صرفه‌جویی، مصرف برق را در فصل تابستان تا ۳هزار مگاوات کاهش دهد اما خطری جدی شبکه برق ایران را تهدید می‌کند. همایون حایری، معاون وزیر نیرو در یک نشست خبری از پیشنهاد این وزارتخانه به دولت برای اعمال تعرفه برق صادراتی برای استخراج رمز ارزها ازجمله بیت‌کوین در کشور خبر داد و گفت: تولید رمز ارزها حتی به برخی از گاوداری‌ها، مساجد و مدارس کشیده شده است.

حائری در ادامه با اشاره به مباحثی که در مورد استفاده از برق برای استخراج ارز دیجیتال مطرح شده، گفت: برق در ایران بسیار ارزان است و با توجه به این برخی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین هستند که به کشور هجوم آورده‌اند. قیمت استخراج هر بیت‌کوین در جهان ۷۰۰۰ دلار است و برای هر بیت‌کوین ۷۲‌هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود که به اندازه مصرف ۲۸‌مشترک است. تعداد این افراد به‌تازگی افزایش پیدا کرده و می‌تواند به ۲۰۰۰تا‌۲۵۰۰‌مگاوات نیز برسد.

در ادامه بخوانید:  مراقب پیامک‌های جعلی کارت سوخت باشید

حایری در پاسخ به این سؤال که چقدر برق توسط استخراج‌کنندگان رمز ارزها استفاده می‌شود، گفت: نمی‌توان آمار دقیقی از این وضعیت ارائه کرد اما اگر این روند ادامه یابد، مصرف برق استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به ۲هزار مگاوات خواهد رسید.

منبع: همشهری

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب