۱۳:۲۵  -  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
۶۰

حضور فرماندار قم در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

نصر قم | فرماندار قم در طرح بسیج ملی فشار خون شرکت و بر حضور گسترده مردم در اجرای این طرح تاکید کرد.

حضور فرماندار قم در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

مرتضی حیدری در رابطه با لزوم تشکیل بسیج همگانی کنترل فشارخون در کشور، عنوان کرد: طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه، بیماری هایی همچون دیابت و فشار خون، سالانه موجب تلفات زیادی  می شود.

وی افزود: متاسفانه افراد نیز به دلیل عدم توجه به تست های مربوط به این بیماری ها، نسبت به آن آگاهی نداشته و در معرض سکته های قلبی و مغزی قرار می گیرند و در نتیجه گاهی یک خانواده به دلیل عدم پیشگیری از این بیماری، متلاشی می شود.

فرماندار قم گفت: مراکز بهداشتی و درمانی نیز به عنوان متولیان سلامت مردم، باتوجه به حساسیت این موضوع و تلفاتی که سالانه این بیماری از مردم می گیرد، «کنترل فشار خون» را در دستور کار خود قرار داده اند.

حیدری تاکید کرد: با شروع این طرح ۱۰ روزه، افراد می توانند با مراجعه به مراکز درمانی مربوطه، نسبت به آگاهی از میزان فشار خون، پیشگیری و یا کنترل آن اقدام کنند تا از تلفات سالانه این بیماری در کشور، جلوگیری شود.

در ادامه بخوانید:  مشکلات بخش‌های قم اولویت بندی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی شود

وی با بیان اینکه مراجعه به مراکز درمانی و انجام این معاینه پزشکی، هیچ هزینه و وقت زیادی را از افراد نمی گیرد، عنوان کرد: من خودم در این طرح شرکت کرده و تاکید می کنم تا مردم  این مسئله را جدی بگیرند، چراکه طرح کنترل فشار خون برای تضمین سلامت مردم شکل گرفته است.

فرماندار قم گفت: با توجه به اینکه، اکنون در ابتدای شروع این طرح قرار گرفتیم، نمی توان میزان مشارکت مردم را برآورد کرد، اما امیدواریم تا  شاهد مشارکت حداکثری مردم در طرح بسیج کنترل فشار خون باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب