۱۳:۱۸  -  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
۵۳
فرمانده انتظامی قم:

بیش از ۶ میلیارد ریال خشکبار قاچاق در قم کشف شد

نصر قم | فرمانده انتظامی قم گفت: بیش از ۶ میلیارد ریال خشکبار قاچاق از یک دستگاه کامیونت ایسوزو در این استان کشف شد.

بیش از ۶ میلیارد ریال خشکبار قاچاق در قم کشف شد

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در راستای مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و با اطلاع از اینکه فردی قصد دارد با یک کامیونت اقدام به قاچاق محموله خشکبار به ارزش چندین میلیارد ریال کند، عملیات شناسایی و توقیف کامیونت و راننده آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد بارگیری در یکی از استان‌های جنوبی انجام شده و مقرر است با عبور از محورهای مواصلاتی قم در شهر تهران تخلیه و توزیع شود، بنابراین مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان موفق شدند کامیونت موصوف را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی، توقیف و راننده آن را دستگیر کنند.

آقاخانی ادامه داد: خودرو برای بررسی دقیق‌تر به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان منتقل و در بازرسی اولیه مشخص شد تریلر حامل حبوبات بوده است اما پس از شمارش کالا و مطابقت با اسناد ارائه شده، مقادیر زیادی گردو به همراه مغز گردو قاچاق کشف شد.

در ادامه بخوانید:  پذیرش ۴ هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم

وی تصریح کرد: در بازرسی بعمل آمده مشخص شد، خشکبار مکشوفه شامل هزار و یکصد کیلوگرم گردو و ۲ هزار و ۶۷۲ کیلوگرم مغز گردو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی کالای کشف شده ۶ میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۴۸۲ هزار ریال برآورد شده که متهم به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

** کشف بیش از ۵۶ کیلوگرم تریاک در قم

فرمانده انتظامی قم همچنین با اشاره به کشف بیش از ۵۶ کیلوگرم تریاک در پوشش بار گوجه فرنگی، از دستگیری ۴ متهم در این رابطه خبر داد.

آقاخانی اظهارداشت: در پی تمرکز اقدام‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی قم بر روی عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر مشخص شد فردی قصد دارد مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک را با یک دستگاه کامیونت و در پوشش بار تره بار از یکی از استان‌های جنوب شرقی به مقصد پایتخت منتقل و از استان قم عبور کند، بنابراین پیگیری موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

در ادامه بخوانید:  منصب و اختیارات مسئولان امانت است - |

وی افزود: در ادامه ضمن هماهنگی با مقام قضائی قم تیم عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به یکی از محورهای مواصلاتی اعزام و تلاش برای شناسایی خودرو آغاز که سرانجام کامیونت مذکور به همراه یک دستگاه خودروی سواری دیگر در این خصوص شناسایی، توقیف و ۴ نفر متهم نیز دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی بازرسی از خودروی موصوف، مقدار ۵۶ کیلو و ۴۵۰ گرم مواد افیونی از نوع تریاک در پوشش بار گوجه فرنگی و در قالب ۱۷ بسته کشف شد.

** کشف ۱۹۰ کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس قم و فارس

فرمانده انتظامی قم در ادامه از کشف ۱۹۰ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های قم و فارس خبر داد.

آقاخانی اضافه کرد: با انجام اقدام‌های اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر قم مشخص شد، ۲ تن از قاچاقچیان قصد دارند مقدار قابل توجهی مواد مخدر را با ۲ دستگاه خودرو زانتیا و سانتافه، به شیراز منتقل کنند که با اعلام به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس، موضوع در دستور کار مأموران این استان قرار گرفت.

در ادامه بخوانید:  حوادث کشمیر مقدمه تسلط رژیم صهیونیستی بر منطقه/ تأکید بر مقاومت - |

وی تصریح کرد: سپس طی هماهنگی قضائی، مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند و با کنترل تردد خودروهای عبوری خودروها را شناسایی و متوقف کردند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه هر ۲ خودرو توقیف و طی بازرسی از آنها ۱۹۰ کیلوگرم تریاک کشف و هر ۲ متهم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم عنوان داشت: سرانجام متهمان به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب