۱۱:۴۷  -  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
۶۳
مدیرعامل آبفای قم:

مشترکین کم مصرف آب در قم تشویق می شوند

نصر قم | مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: مشترکین خانگی که از ابتدای خردادماه تا پایان شهریورماه پایین تر از الگو، مصرف کنند و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش دهند به ازاء هر متر مکعب کاهش مصرف مبلغ یک هزار و ۶۲۴ ریال تشویق می‌شوند.

مشترکین کم مصرف آب در قم تشویق می شوند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور روز دوشنبه در گفت و گویی، اصلاح قوانین و مقررات از جمله قیمت‌گذاری واقعی آب را جزو برنامه‌های مدیریت مصرف برشمرد و افزود: متأسفانه قیمت پایین آب، منجر به مصرف بی‌رویه و حتی اسراف در این زمینه شده است.

وی سرانه مصرف آب برای هر فرد را در قم روزانه ۱۶۰ لیتر اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالی است که یک فرد می‌تواند با مصرف حدود ۸۰ لیتر آب، نیازهای خود را برطرف کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم تاکید کرد: این مصرف حدود دو برابری به منزله هدر رفت آب است و اسراف به شمار می آید که برخلاف آموزه‌های دینی، مصلحت کشور و اقتصاد خانوار است.

وی تاکیدهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: اصلاح الگوی مصرف نقش بسیار مهمی در اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید ایفا خواهد کرد.

در ادامه بخوانید:  برگزاری جشن عید غدیر در حرم حضرت معصومه(س) ویژه بانوان

صادق پور تعرفه‌های جدید آب و خدمات دفع بهداشتی فاضلاب را در راستای مدیریت صحیح و اصلاح الگوی مصرف دانست و گفت: بر اساس تعرفه‌های جدید که در راستای تحقق عدالت در زمینه توزیع یارانه‌های انرژی در کشور است، کسانی که مصرف بیش از الگوی مصوب داشته باشند باید بخشی از قیمت تمام شده آب را بپردازند.

وی با بیان اینکه مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت کنند تنها ۷ درصد با افزایش آب بها مواجه خواهند شد، افزود: این در حالی است که افزایش تعرفه برای مشترکین پرمصرفی که الگوی مصرف را رعایت نکنند ۲۳ درصد خواهد بود.

وی الگوی مصرف ماهیانه به ازاء هر واحد مسکونی را در استان قم ۱۵ مترمکعب اعلام و خاطرنشان کرد: مصرف بیش از الگوی مصرف آب به زیان اقتصاد خانواده است و هر چه میزان مصرف آب افزایش یابد هزینه آب‌بهای مصرفی افزایش پیدا می کند که اصلاح الگوی مصرف آب می‌توان کمک شایانی به اقتصاد خانواده کرد.

در ادامه بخوانید:  تیم فوتسال محمد سیمای قم مقابل نماینده مشهد متوقف شد -

صادق پور همچنین خاطرنشان کرد: برای مشترکین غیرخانگی که بر اساس ظرفیت قراردادی مصرف می‌کنند قیمت آب مصرفی برابر تعرفه عادی و متناسب با کاربری محاسبه می شود ولی چنانچه بالاتراز ظرفیت قراردای مصرف باشد هر متر مکعب ۳۷ هزار و ۴۵۰ ریال محاسبه خواهد شد.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب