۱۳:۰۵  -  ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
۳۵
سخنگوی فرماندهی انتظامی قم:

تصادف ها در قم طی ایام تعطیلات عید فطر ۵۰ درصد کاهش یافت

نصر قم | سخنگوی فرماندهی انتظامی قم با بیان این که تصادف ها در این استان در ایام تعطیلات عید فطر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است گفت: در این مدت در مجموع ۴۱ فقره تصادف در قم رخ داد.

تصادف ها در قم طی ایام تعطیلات عید فطر ۵۰ درصد کاهش یافت

سرهنگ مهرداد حاجی زاده روز یکشنبه در گفت و گویی با اشاره به عملکرد فرماندهی انتظامی قم طی چهار روز تعطیلات پایان هفته گذشته افزود: در این مدت، میزان فوتی‌ها نیز ۷۱ درصد و مصدومان ۳۶ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به تعطیلات پایان هفته گذشته و فرصتی که برای خانواده‌ها برای تفریح و دید و بازدید مهیا شد گفت: وظایف فرماندهی انتظامی قم در این ایام که تأمین امنیت شهروندان و زائران بود تشدید شد و با آماده باش صد درصدی کارکنان موفق شدیم ضمن حفظ امنیت شهروندان، سه طرح نیز در راستای کاهش سرقت و افزایش امنیت اجتماعی اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها شامل طرح مقابله با توزیع کنندگان کالای قاچاق و مواد مخدر، کنترل سارقان سابقه دار و ارتقای امنیت اجتماعی بود که برای پاکسازی کانون‌های جرم اجرا شد و فرصت را از سو استفاده کنندگان گرفت تا شاهد امنیت خوب در استان باشیم.

در ادامه بخوانید:  برنامه «هادی امت» از رادیو معارف پخش می‌شود

به گفته جاجی زاده، در این ایام، مجموع سرقت‌ها در قم هشت درصد کاهش و کشف سرقت‌ها ۶۶ درصد افزایش یافت، سرقت منزل ۲۵ درصد کاهش و میزان کشف آن ۷۰ درصد افزایش و سرقت مغازه ۳۳ درصد کاهش و میزان کشف آن صد درصد افزایش یافت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم گفت: سرقت خودرو ۹ درصد کاهش و سرقت موتورسیکلت ۱۱ درصد افزایش یافت، همچنین در این ایام سرقت مسلحانه رخ نداد، سرقت به عنف ۵۰ درصد کاهش و میزان کشف آن صد درصد افزایش یافت، وقوع شرارت ۵۰ درصد کاهش و نزاع و درگیری نیز ۱۷ درصد کاهش داشته است.

حاجی زاده همچنین افزود: در ایام تعطیلات عید فطر امسال، با تمرکز بر کانون‌های آلوده و دیگر نقاط، ۱۰ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند و حدود یک کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد.

وی وضعیت ترافیک در سطح شهر قم در این ایام را نسبت به ایام مشابه سال گذشته بهتر و روان تر ارزیابی کرد و ضمن تشکر از همکاری مردم و مسافران با مأموران نیروی انتظامی و همچنین رسانه‌ها به دلیل اطلاع رسانی، از دستگاه‌های استان نیز که ظرفیت‌های خود را در اختیار پلیس قم قرار دادند قدردانی نمود.

در ادامه بخوانید:  مربیان دو و میدانی قم در مسابقات جهانی پیوند اعضا شرکت می‌کنند - |

 

منبع : ایرنا

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب