۱۱:۴۳  -  ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
۷۶

یکه‌تازی دونده‌های قم با ۸ مدال رنگارنگ لیگ طلایی

نصر قم | دووميداني‌كاران استان قم نخستين مرحله فصل 1398 رقابت‌هاي ليگ طلايي دووميداني مردان ايران را با كسب هشت مدال و عملكردي درخشان پشت‌سر گذاشتند.

یکه‌تازی دونده‌های قم با ۸ مدال رنگارنگ لیگ طلایی

مرحله نخست از سومین دوره مسابقات لیگ طلایی دوومیدانی ایران با حضور دوومیدانی‌کاران منتخب استان‌های مختلف کشور به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب تهران به انجام رسید و دوومیدانی‌کاران قم با عملکردی درخشان موفق به کسب هشت مدال این پیکارها شدند.

در شرایطی که سازمان لیگ فدراسیون دوومیدانی برای نفرات اول تا سوم هر ماده به ترتیب جایزه نقدی پنج میلیون تا دو میلیون ریالی در نظر گرفته بود، تیم منتخب هیأت دوومیدانی قم مجموعا هشت مدال شامل چهار طلا، سه نقره و یک برنز کسب کرد تا یکی از بهترین ادوار حضور خود در این مسابقات را تجربه کند.

در این پیکارها علی قاسم‌بابایی در رشته ۱۰۰ متر، علی سلامتیان در ۱۱۰ متر با مانع، سیدعلی حسینی در پرش با نیزه و سیدامیر زمان‌پور در ۱۵۰۰ متر موفق به کسب چهار مدال طلا شدند، میلاد دریساوی در پرش طول، سیدعلی زابلی در پرش با نیزه و رضا ملک‌پور در ۴۰۰ متر با مانع به مدال نقره رسیدند و محمدحسین اسکندری در پرتاب وزنه برنز گرفت.

قاسم‌بابایی نخستین طلایی قم در ۱۰۰ متر

در رقابت‌های ۱۰۰ متر این مرحله از لیگ طلایی دوومیدانی ایران، که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه بود، علی قاسم‌بابایی ملی‌پوش دوومیدانی قم با زمان ۱۰ ثانیه و ۸۶ صدم ثانیه قهرمان شد، آریا بهرامی از کردستان با ۱۰ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه به مقام نایب‌قهرمانی رسید و سبحان طاهرخانی از قزوین با ۱۱ ثانیه و ه صدم ثانیه روی سکوی سوم ایستاد.

در ادامه بخوانید:  آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلاف و درگیری نتیجه‌ای جز روشن شدن آتش فتنه ندارد

در مسابقات رشته ۱۱۰ متر با مانع که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن ۱۴ ثانیه بود، علی سلامتیان چهره شاخص دوومیدانی قم با زمان ۱۴ ثانیه و ۹۳ صدم ثانیه رتبه نخست را به خود اختصاص داد، امین جلوایی از خوزستان با زمان ۱۵ ثانیه و ۶۴ صدم ثانیه دوم شد و مقام سوم به حسین رفیعی از تهران رسید.

دریساوی نقره‌ای تیم قم در پرش طول

در رشته‌ پنج هزار متر قم مدالی نداشت ولی در رشته پرش طول که حد نصاب دریافت جایزه ویژه هفت متر و ۸۰ سانتیمتر بود، محمد قائدزاده از تیم هیأت بوشهر با رکورد هفت متر و ۶۳ سانتیمتر قهرمان شد و مقام نایب‌قهرمانی با رکورد هفت متر و ۳۵ سانتیمتر به میلاد دریساوی از قم رسید، ضمن اینکه علیرضا خالدی از خوزستان با هفت متر و ۲۵ سانتیمتر سوم شد.

در رشته پرش ارتفاع هم قم مدالی نداشت اما در ماده پرتاب وزنه که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن ۱۹ متر و ۱۵ سانتیمتر بود، شاهین جعفری از تیم تهران با رکورد ۱۸ متر و ۸۳ سانتیمتر روی سکوی نخست ایستاد، محمدرضا طیبی از تیم مازندران با پرتابی به میزان ۱۸ متر و ۴۰ سانتیمتر نایب‌قهرمان شد و مقام سوم با رکورد ۱۷ متر و ۸۲ سانتیمتر نصیب چهره شاخص سال‌های اخیر  قم در این رشته یعنی محمدحسین اسکندری تعلق گرفت.

در ادامه بخوانید:  شهر مقدس قم باید برای سروسامان دادن به امور اجتماعی سرآمد باشد -

طلا و نقره پرش با نیزه در انحصار قمی‌ها

در حالی که قم در رشته پرتاب چکش نماینده‌ای نداشت اما در رشته پرش با نیزه  که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن پنج متر و پنج صدم سانتیمتر بود، دو عضو تیم منتخب هیأت دوومیدانی قم رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند، در این ماده سیدعلی حسینی از قم با رکورد چهار متر مدال طلا گرفت و محمدعلی زابلی دیگر نماینده قم با رکورد سه متر و ۸۰ سانتیمتر موفق به کسب عنوان نایب‌قهرمانی و نشان نقره این ماده شد.

قم در پرش سه‌گام این مرحله از پیکارهای لیگ طلایی مدالی نگرفت اما در رشته ۱۵۰۰ متر که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن سه دقیقه و ۴۶ ثانیه بود، سیدامیر زمان‌پور از تیم هیأت دوومیدانی قم با زمان سه دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۶ صدم ثانیه بالاتر از دیگر رقبای خود روی سکوی قهرمانی جای گرفت، علی عالمی از همدان با زمان چهار دقیقه و دو ثانیه و ۵۹ صدم ثانیه مقام نایب‌قهرمانی را کسب کرد و امیرحسین برزویی از لرستان با زمان چهار دقیقه و سه ثانیه و ۴۴ صدم ثانیه سوم شد.

در ادامه بخوانید:  افتتاح ۵۰ پروژه اقتصادی همزمان با هفته دولت

ملک‌پور مرد نقره‌ای دوومیدانی قم در ۴۰۰ متر با مانع

آخرین مدالی که از نخستین مرحله فصل ۱۳۹۸ لیگ طلایی دوومیدانی‌ ایران نصیب استان قم شد، با درخشش رضا ملک‌پور در رشته ۴۰۰ متر با مانع به دست آمد، ماده‌ای که حد نصاب دریافت جایزه ویژه آن ۵۰ ثانیه و ۴۶ صدم ثانیه بود و مهدی پیرجهان از تیم آذربایجان شرقی با زمان ۵۰ ثانیه و هفت صدم ثانیه یک رکورد جدید ملی به ثبت رساند و قهرمان شد.

در این ماده رضا ملک‌پور ملی‌پوش شناخته شده و پرافتخار دوومیدانی قم با زمان ۵۱ ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه روی سکوی دوم ایستاد تا مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره این مرحله را کسب کند، ضمن اینکه حامد حسنی از تیم هیأت یزد با زمان ۵۲ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه مقام سوم را نصیب خود کرد.

انتهای پیام /

منبع : فارس

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب