۱۷:۰۴  -  ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
۹۹

آیت‌الله سبحانی:نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است

نصر قم | مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است،گفت:اول شوال نماز عید سعید فطر به جای می آوریم که نماز ما شبیه به نماز پیامبر(ص)است، این عید روز شادی کسانی است که توفیق سی روز روزه داری داشتند.

آیت‌الله سبحانی:نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است

آیت‌الله سبحانی ظهر امروز در جلسه درس تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، اظهار داشت: خداوند بیان می کند که در دنیا ممکن است که منافقان چهره خود را مخفی بدارند ولی در قیامت دیگر جای پرده پوشی نیست.

وی با بیان اینکه بحث عالم الغیب والشهاده از منظر ما چنین است و از نظر خدا هیچی غیب نیست، افزود: عالم غیب را عالم بالا و فراماده بدانیم و عالم ماده را ماده و شهود بگیریم که با این تفسیر می توانیم چنین بحثی را عنوان کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: یکی از وجوه اعجاز قرآن، خبر غیبی قرآن است و اگر کسی این اخبار را گردآوری کند به یک رساله و مقاله بسیار بزرگ مبدل می شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از مهمترین اخبار قرآنی که در این آیات بیان شده است پیش بینی رفتار منافقان در آینده جهادهای پیش روی است،گفت: توسل مشرکان به بت به جهت اعتقاد به ربوبیت آن است، خداوند بیان می کند که منافقان هیچگاه در آینده در کنار مجاهدان مسلمان در یک خط واحد قرار نمی گیرند.

در ادامه بخوانید:  طرح پاک‌سازی معتادان متجاهر در مناطق ۲ و ۶ قم اجرا می‌شود

آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است، خاطرنشان کرد:اول شوال نماز عید سعید فطر به جای می‌آوریم که نماز ما شبیه به نماز پیامبر(ص) است، این عید روز شادی کسانی است که توفیق سی روز روزه‌داری هستند،در این روز با مقام ربوبی و مردم فقیر با دادن فطریه ارتباط برقرار می کنیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب