۰۹:۲۹  -  ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
۷۴

مراسم سالگرد ارتحال امام در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد

نصر قم | مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) دوشنبه شب با حضور جمعی از علما و مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.

مراسم سالگرد ارتحال امام در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد

در این مراسم حضرات آیات مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، نوری همدانی و سبحانی از مراجع عظام تقلید، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از اعضای جامعه مدرسین، مسؤولان اجرایی، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم با قرائت قرآن و مرثیه سرایی نام و یاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم در سخنانی بر ضرورت دنباله روی از راه و ارزشهای امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: حضرت امام خمینی (ره) همواره از همه مردم و مسؤولان، انسجام و حفظ وحدت کلمه را خواستار بودند.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی با بیان اینکه امروز آحاد جامعه باید با بصیرت و حفظ روحیه انقلابی و استکبارستیزی در برابر تهدیدات و یاوه گویی های دشمنان ایستادگی کنند، اظهار داشت: همراهی با روحانیت و حوزه های علمیه مسأله مهمی است که همواره باید مورد توجه قرار دهیم.

در ادامه بخوانید:  قم قهرمان جودو جام ولایت شد

وی با اشاره به رهایی ملت ایران از یوغ استبداد و استکبار به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت حضرت امام راحل (ره)، خاطرنشان کرد: ایشان روح عزت و سربلندی، استقلال طلبی، آزادی خواهی و خودباوری را در مردم کشورمان بار دیگر زنده کرد.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همچون امام خمینی (ره) اجازه ندادند ملت ایران از مسیر «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» منحرف شوند، تصریح کرد: با توجه به ویژگی های منحصر بفرد شخصیتی بنیانگذار کبیر انقلاب، ایشان باید پس از انبیای الهی و معصومین (ع) الگو سرمشق همه مردم و مسؤولان باشد.

حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ به ملکوت اعلی پیوست.

 

منبع : ایرنا

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب