۲۱:۲۷  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
۶۷

گرانی‌ها قدرت خرید سوهان را کاهش داده است

نصر قم |رئیس اتحادیه سوهانی و حلوایی استان قم با اشاره به افزایش قیمت‌های مواد اولیه و کاهش قدرت خرید مردم گفت: در ۱۰ روز گذشته ۴۰۰ کیلو سوهان به کشور قطر و یک‌ تن به کشور لبنان صادر شده است.

گرانی‌ها قدرت خرید سوهان را کاهش داده است

اصغر جهانگیری در گفت‌و‌گویی، با اشاره به قیمت‌‌های سرسام‌آور مواد اولیه سوهان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۳۵۰ کارگاه ساخت سوهان و ۱۵۰ مغازه سوهان فروشی در استان در حال فعالیت است.

وی با اشاره به صدور ۵۰۰ مجوز رسمی خرید و فروش سوهان در استان ابراز کرد: افزایش قیمت روغن، شکر، پلاستیک، بادام و پسته سبب کاهش قدرت تولیدشده است که این امر به میزان چشمگیری قدرت خرید را نیز کاهش داده است.

رئیس اتحادیه سوهانی و حلوایی استان قم با تأکید بر تلاش در جهت دست‌یابی به رونق تولید داخلی تصریح کرد: ۳۰۰ واحد درصدد دریافت مجوز و تعدادی نیز تحت نظارت انجمن سوهان استان فعالیت می‌کنند.

جهانگیری با بیان اینکه با برپا شدن تنها یک کارگاه سوهان‌پزی در شهرک شهاب تعداد ۱۵۰ کارگر از بیکاری نجات می‌یابند ابراز کرد: در ۱۰ روز گذشته ۴۰۰ کیلو سوهان به کشور قطر و یک‌ تن به کشور لبنان صادر شده است.

در ادامه بخوانید:  واقعه غدیر در شهر قنوات قم بازسازی شد

وی با اشاره به اینکه سوهان هویت و شناسنامه استان قم محسوب می‌شود، عنوان کرد: سال گذشته مبلغ ۴ میلیون دلار سوهان به کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس، اتحادیه اروپا، کانادا و عراق صادر شده است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب