۱۹:۱۹  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۵۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم:

مشکلی در تأمین مواد اولیه درودگری در قم وجود ندارد

نصر قم |مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: مشکلی از نظر کمبود و تأمین مواد اولیه درودگری در بین اعضای تعاونی این صنف احساس نمی‌شود.

مشکلی در تأمین مواد اولیه درودگری در قم وجود ندارد

مصطفی کاویانی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع در ناحیه صنعتی خورآباد قم ادامه داد: ۷۰۰ نفر عضو تعاونی درودگران استان قم هستند.
وی با اشاره به مزیت‌های دریافت پروانه کسب توسط واحدهای مرتبط با مصنوعات چوبی گفت: درودگران قمی با کسب پروانه می‌توانند عضو تعاونی درودگران شده و از مزیت‌های ویژه این تعاونی به‌ویژه در تأمین مواد اولیه استفاده کنند.

بخشدار کهک قم نیز دراین جلسه گفت: جمعیت این بخش ۲۲ هزار تن است منطقه یکی از بخش‌های اصلی استان درزمینهٔ گردشگری شناخته می‌شود.
ابوالفضل خوبرو با اشاره به ولایتمداری مردم شهر کهک و روستاهای تابعه ادامه داد: بخش کهک ۴۷۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
کهک از بخش‌های پنجگانه استان قم است که فاصله آن با مرکز شهر قم حدود ۳۵ کیلومتر است.
وی در ادامه تأکید کرد: سال گذشته مددجویان بخش کهک ۳۶۳ وام اشتغال‌زایی از کمیته امداد قم دریافت کرده‌اند.
وی همچنین اظهار داشت: به دلیل فراهم نبودن زمین ویژه سرمایه‌گذاری، روند توسعه صنعتی بخش کهک کند است و دستگاه‌های اجرایی اعتماد لازم نسبت به سرمایه‌گذاران ندارند.
خوبرو افزود: فرایند طولانی و قوانین اداری از دیگر مشکلات مهم سرمایه‌گذاری در بخش کهک است، تأمین ضمانت برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح روستاهای استان دشوار است.
بخشدار کهک همچنین گریزی به ظرفیت‌های اقتصادی روستای خورآباد از توابع این بخش زد و گفت: صنعت درودگری مزیت نسبی این روستاست و ۵۰ طرح جدید نیز برای راه‌اندازی کارگاه‌های نجاری در دست بررسی قرار دارد.
سید امیر حسینی نژاد دهیار خورآباد نیز در ادامه این جلسه، تأکید کرد: ۹۰ کارگاه درودگری در شعاع ۵۰۰ متری روستای خورآباد مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد: محصولات این روستا در استان‌های دیگر به‌صورت گسترده توزیع می‌شود اما بااین‌وجود مشکل اشتغال یکی از معضلات اصلی این روستاست.
وی با اشاره به مشکل واحدهای درودگری روستای خورآباد در تأمین مواد اولیه گفت: در تأمین مواد اولیه درودگری دلالی بزرگی در قم به وجود آمده است.
خورآباد از روستاهای تابع بخش کهک بوده که ۲۳۰۰ تن جمعیت دارد.

در ادامه بخوانید:  ناهماهنگی دستگاه های مسئول مانع تحقق اهداف برنامه عفاف و حجاب در قم شده است
منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب