۱۹:۰۲  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۵۷
معاون استاندار:

۱۸۷ هکتار زمین برای احداث مسکن جدید در قم تخصیص یافت

نصر قم |معاون امورعمرانی استانداری قم، گفت: 187 هکتار در قالب 4 قطعه زمین برای احداث مسکن جدید در این استان تخصیص یافت.

۱۸۷ هکتار زمین برای احداث مسکن جدید در قم تخصیص یافت

محسن بهشتی روز سه شنبه درحاشیه جلسه شورای تامین مسکن استان درگفت وگو با خبرنگاران افزود: در جلسه امروز کلیات تخصیص این زمین ها برای احداث مسکن های جدید و همچنین برطرف کردن بخشی از نیاز بلند مدت قم به تصویب اعضا رسید.
وی گفت: این ۴ قطعه زمین شامل ۳۷ هکتار مقابل دانشگاه آزاد،۸۰ هکتار در شهرک قدس و ۲ قطعه زمین ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان برای احداث مسکن جدید شناسایی شده است.
وی نیاز استان به مسکن را ۷۱ هزار واحد تا سال ۱۴۰۵ دانست و ادامه داد: در مرحله اول اجرای طرح اقدام ملی برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکن در کشور، سهم استان ۲ هزار و ۲۰۰ واحد در نظر گرفته شده است که تخصیص این زمین ها بخشی از نیاز طرح را برطرف می کند.
معاون امورعمرانی استانداری قم، با بیان اینکه به طور قطع زمین های موجود در محدوده شهری قم جوابگوی نیاز بلند مدت استان نیست گفت:بخشی از نیاز این طرح در قالب نوسازی و احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری تامین و بخش دیگری نیز با افزودن زمین های جدید به محدوده شهری جبران می شود.

در ادامه بخوانید:  دست کادر فنی تیم سوهان محمد سیما برای تعویض بسته بود - |

بهشتی ادامه داد: تاکنون برای تامین زمین ساخت واحدهای مسکونی جدید برای شهرهای تابعه استان قم در قالب طرح اقدام ملی، تصمیم گیری نشده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح مسکن مهر در قم گفت: عملکرد استان در زمینه طرح مسکن مهر قابل دفاع است به گونه ای که هم اکنون تنها ۲۸۴ واحد مسکونی در قالب این طرح باقی مانده است که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد ، می باشد.
وی با بیان اینکه ۶۰۰ واحد مسکونی مهر استان دارای مشکل قضایی است ادامه داد: ۴۰۰ واحد از آن هم اکنون در اختیار متقاضیان قرار گرفته و ۲۰۰ واحد دیگر نیز با وجود تکمیل، تا زمانی که مشکل قضایی آنها برطرف نشود، جزو آمار نهایی استان قرار نمی گیرند.
بهشتی با تاکید بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف واحدهای مسکونی دارای مشکل قضایی درگفت: هماهنگی هایی برای تسریع در بررسی این پرونده ها با ایجاد شعبه اختصاصی انجام شده است که امیدواریم تا پایان شهریور ماه سال جاری پرونده مسکن مهر در استان بسته شود.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب