۱۸:۵۹  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۴۹

پردیسان قم نیاز به ساخت ۲۰ مدرسه جدید دارد

نصر قم |مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت: در پردیسان به‌صورت تک شیفت ۷۰ مدرسه نیاز داریم که تاکنون ۵۰ مدرسه ساخته‌ شده و برای مهرماه سال تحصیلی آینده ۵ مدرسه در دست احداث داریم که آماده می‌شود.

پردیسان قم نیاز به ساخت ۲۰ مدرسه جدید دارد

محسن پورگلیان ظهر امروز در جلسه شورای تأمین مسکن استان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد،‌ با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری از ۱۷ مدرسه در منطقه پردیسان اظهار داشت: از این تعداد ۶ مدرسه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان ساخته‌ شده و ۵ مدرسه دیگر در حال احداث در این منطقه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم با تأکید بر برطرف کردن مشکل کمبود مدرسه در منطقه پردیسان گفت: از ۵ مدرسه در دست احداث، سه مدرسه تا مهرماه سال تحصیلی سال آینده به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه مجموعه دانش‌آموزی در منطقه پردیسان ۲۲ هزار نفر است، تصریح کرد: در این منطقه به‌صورت تک شیفت ۷۰ مدرسه نیاز داریم که تاکنون ۵۰ مدرسه ساخته‌شده و برای مهر سال بعد ۵ مدرسه در دست احداث داریم که آماده می‌شود.

پورگلیان با بیان اینکه تعهد راه و شهرسازی استان قم ایجاد ۱۳ مدرسه در منطقه پردیسان است، افزود: تنها ۶ مدرسه از سوی این اداره کل احداث‌شده و باید اداره کل راه و شهرسازی به مابقی تعهدات خود در این زمینه عمل کند.

در ادامه بخوانید:  تقدیر«می» از عوامل توقیف کشتی حامل نفت ایران

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم با اشاره به مشکلات قانونی زمین‌هایی که در اختیار اداره کل راه و شهرسازی است، گفت: زمین‌هایی که در اختیار راه و شهرسازی بوده فریز شده و برای تملک باید نوسازی مدارس فرآیندی را طی کند. اعتبارات ما نقدی نبوده و به‌صورت اوراق است، با مکاتبات انجام‌شده به دنبال آن بودیم که این زمین‌ها برای احداث مدرسه تملک شود که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب