۱۸:۴۴  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۴۶

۲۸۴ واحد مسکن مهر تا پایان شهریور در قم افتتاح می شود

نصر قم |مدیرکل راه و شهرسازی قم کل تعهد استان در بخش مسکن مهر را 43 هزار و 504 واحد مسکونی برشمرد و گفت: 284 واحد تا پایان شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد.

۲۸۴ واحد مسکن مهر تا پایان شهریور در قم افتتاح می شود

حسن صبوری روز سه شنبه در جلسه شورای تامین مسکن در سالن امام جواد(ع) استانداری قم افزود: یک هزار و ۲۰۸ واحد مسکونی تعهد قم در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت بود که به غیر از شهر سلفچگان که ۲۰۰ واحد آن فاقد متقاضی است، ظرفیت مسکن مهر در سایر شهرهای تابعه استان کامل شده است.
وی با بیان اینکه ۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد تعهد مسکن مهر قم در شهرهای بالای ۲۵ هزار تن جمعیت بود، ادامه داد: از کل تعهد استان در طرح مسکن مهر، ۸۸۴ واحد باقی مانده که حدود ۶۰۰ واحد آن با وجود تکمیل شدن، به دلیل مشکل قضایی جزو آمار طرح های تکمیل شده قرار نمی گیرد.
وی ادامه داد: بیش از ۸ هزار واحد مسکن مهر به صورت خود مالکین در شهر قم تعریف شد که تا کنون ۵ هزار و ۲۱۷ واحد در قالب ۶۵ تعاونی به بهره برداری رسیده است.
صبوری ادامه داد: ۲۰ هزار و ۴۵۹ واحد مسکن مهر به صورت اجاره نامه ۹۹ ساله و پنج ساله در قالب ۱۸۷ تعاونی و نیز ۳ هزار و ۹۵۴ واحد در قالب تسهیلات بافت فرسوده در قم احداث شده است.

در ادامه بخوانید:  بازار نو قم در آستانه تخریب قرارگرفته است

وی با اشاره به طرح های روبنایی مسکن مهر قم در منطقه پردیسان گفت: ۱۷ مدرسه، ۲ کلانتری، ۹ مسجد و ۳ مرکز درمانی مورد نیاز این منطقه بوده که تا کنون ۱۷ مدرسه، یک کلانتری، ۷ مسجد و یک مرکز درمانی به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل راه وشهرسازی قم با بیان اینکه ۳۵ هزار و ۵۲۵ فقره دفترچه اقساط در استان صادر شده است اظهار داشت: برای ۱۸ هزار واحد مسکن مهر استان، اسناد مالکیت صادر شده است.
صبوری با اشاره به مهمترین چالش های مسکن مهر استان گفت: مشکل ساز و کار تعاونی ها، عدم نصب آسانسور، عدم اخذ پایان کار و عدم نسب تجهیزات اطفاء حریق از جمله مشکلاتی است که همچنان این واحدهای مسکونی با آن مواجه هستند.
وی، شبکه فاضلاب را بزرگترین مشکل پردیسان دانست و گفت: با وجود اشکالاتی که به جانمایی مسکن مهر قم وارد است ولی می توان در مجموع جانمایی مسکن مهر قم در منطقه پردیسان را مناسب دانست، چراکه زیرساخت های لازم در این منطقه فراهم بود.
صبوری با بیان اینکه چهار قطعه زمین برای ایجاد طرح های مسکن در استان شناسایی شده است گفت: ۳۷ هکتار مقابل دانشگاه آزاد، ۸۰ هکتار در شهرک قدس و ۲ قطعه زمین ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان برای احداث مسکن جدید در قم شناسایی شده است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب