۱۸:۴۰  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۴۴
استاندار قم:

کمیته امداد قم در راستای توسعه مشاغل خانگی گام بردارد

نصر قم |استاندار قم با اشاره به این که کمیته امداد امام خمینی(ره) قم در راستای توسعه مشاغل خانگی گام بردارد گفت: این اقدام باعث کاهش مراجعه به این نهاد می شود.

کمیته امداد قم در راستای توسعه مشاغل خانگی گام بردارد

بهرام سرمست روز سه شنبه در بازدید از طرح های کمیته امداد امام خمینی(ره) قم افزود: در توسعه مشاغل خانگی از تجربیات مراکز علمی استفاده شود.
وی ادامه داد: طرح هر روستا برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به شهر مورد حمایت مسئولان استان قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به این که اقدام های کمیته امداد قم در زمینه هدایت شغلی مطلوب و ارزنده بوده است، گفت: اقدام های پیشگیرانه کمیته امداد نیز باید بر مبنای توجه بیشتر به قشرهای ضعیف به ویژه بانوان دنبال شود.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: آموزش مستمر مهارت های زندگی و ترویج سبک زندگی سالم از رویکردهای همیشگی کمیته امداد باشد.
وی همچنین تاکید کرد: کاریابی الکترونیکی به دلیل حرکت و پیشرفت سریع دانش و نیز مبحث مهم شفافیت به صورت جدی در سرفصل فعالیت های کمیته امداد قم قرار بگیرد.
وی در ادامه با بیان این که ارائه تسهیلات توسط کمیته امداد به مددجویان در راستای خودکفایی و ایجاد اشتغال انجام شود، افزود: رویکرد این نهاد، بر توانمندسازی مددجویان و کاستن از تعداد مراجعه کنندگان باشد.
استاندار قم امروز از روند فعالیت های منطقه سه کمیته امداد قم، مرکز هدایت شغلی این نهاد، یک طرح پرورش پرندگان زینتی، طرح فروش گل و گلخانه و همچنین ۲ طرح تولید مصنوعات چوبی در روستای خورآباد از توابع بخش کهک قم بازدید کرد.
در حال حاضر۴۱ هزار و ۱۵۹ تَن معادل ۳٫۲ جمعیت استان قم در قالب ۲۲ هزار و ۵۸۷ هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۰ زن سرپرست خانوار، یک هزار و ۸۸۰ یتیم، سه هزار و ۹۰۰ دانش آموز، ۴۵۹ دانشجو، ۱۵ هزار سالمند و یک هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج می باشند.

در ادامه بخوانید:  دستگیری ۵ نفر دلال غیرمجاز ارز در قم
منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب