۱۸:۳۷  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۴۴

بیش از ۱۴۰۰ شغل توسط کمیته امداد قم ایجاد شد

نصر قم |مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: مرکز هدایت شغلی کمیته امداد قم سال گذشته بیش از یک هزار و 400 شغل مستقیم برای مددجویان این نهاد حمایتی ایجاد کرده است.

بیش از ۱۴۰۰ شغل توسط کمیته امداد قم ایجاد شد

اکبر میرشکار روز سه شنبه در بازدید استاندار قم از طرح های کمیته امداد قم افزود: نخستین مرکز هدایت شغلی کمیته امداد قم از سال ۹۷ فعالیت های خود را آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: ۱۵ دفتر حمایتی کمیته امداد در قم دایر بوده که از این بین ۱۰ دفتر برای خدمات دهی تخصصی برون سپاری شده است.
رئیس منطقه ۳ کمیته امداد قم نیز با بیان این که پنج هزار و ۵۰۰ زن زیر ۵۵ سال از خدمات این اداره استفاده می کنند، افزود: ارائه خدمات مشاوره ای و ایجاد فضای امن اشتغال مهمترین فعالیت هایی است که در رابطه به زنان تحت پوشش انجام می شود.
زهرا کرمی تاکید کرد: سال گذشته ۱۷۰ جهیزیه مددجویی،۲۱ جهیزیه موردی و ۷۲ هدیه ازدواج به مددجویان این منطقه اهدا شده و از ۷۶ مورد ازدواج مجدد حمایت گردید.

وی بیان کرد: بیش از یک هزار و ۴۰۰ دانش آموز و دانشجو از خدمات فرهنگی و مشاوره های آموزشی و مهارت آموزی کمیته امداد این منطقه استفاه می کنند.
کرمی ادامه داد: سال گذشته ۴۱۹ مورد تسهیلات بانکی و امدادی پرداخت شده و ۳۲ مورد کاریابی ویژه مددجویان زن مورد حمایت قرار گرفته است، همچنین ۷۶۰ مددجوی زن از خدمات اجاره مسکن استفاده کرده و ۷۶ واحد مسکونی نیز خریداری شده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.
استاندار قم امروز از روند فعالیت های منطقه سه کمیته امداد قم، مرکز هدایت شغلی این نهاد، یک طرح پرورش پرندگان زینتی، طرح فروش گل و گلخانه و همچنین ۲ طرح تولید مصنوعات چوبی در روستای خورآباد از توابع بخش کهک قم بازدید کرد.
در حال حاضر۴۱ هزار و ۱۵۹ تَن معادل ۳٫۲ جمعیت استان در قالب ۲۲ هزار و ۵۸۷ هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۰ زن سرپرست خانوار، یک هزار و ۸۸۰ یتیم، سه هزار و ۹۰۰ دانش آموز، ۴۵۹ دانشجو، ۱۵ هزار سالمند و یک هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج می باشند.

در ادامه بخوانید:  دوران گردن کشی استکبار در منطقه به پایان رسیده است
منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب