۱۲:۴۳  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
۴۶

پایگاه سلامت اجتماعی در شهر جعفریه افتتاح شد

نصر قم |طی مراسمی با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جعفریه و مسولین بهزیستی پایگاه سلامت اجتماعی شهر جعفریه در پارک لاله این شهر افتتاح شد.

پایگاه سلامت اجتماعی در شهر جعفریه افتتاح شد

دکتر هادی کریمی اصل در آئین افتتاح این پایگاه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از مسولین شهر جعفریه در خصوص همکاری در راه اندازی این مرکز خصوصا شورای شهر و شهرداری افزود: پایگاه سلامت اجتماعی مکانی است که خدماتی را در حوزه ارتقای سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ارائه می دهد.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی قم، اصل هدف کلی بهزیستی از راه اندازی و گسترش پایگاه های سلامت اجتماعی را ارتقای سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محله و منطقه برشمرد و خاطرنشان کرد ظرفیت سازی و توانمند سازی مردم محله ، ارتقای سلامت اجتماعی از طریق آموزش و تمرین مهارت های فردی و اجتماعی ، آگاهسازی مردم نسبت به تکالیف شهروندی و جلب مشارکتهای مردمی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وظایف این مراکز است .

در ادامه این مراسم حجه الاسلام دهقانی امام جمعه شهر جعفریه با اشاره به افتتاح این پایگاه در شب حلول ماه مبارک رمضان، ماه رمضان را بزرگترین و عمومی ترین پایگاه سلامت جامعه برشمرد و افزود: طبق آمار نیروی انتظامی میزان جرم و جنایت در ماه رمضان کاهش می یابد ، زمینه گناه و انحراف کاسته می شود و مردم با رعایت حرمت ماه رمضان در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی گام برمی دارند ، امام جمعه شهر جعفریه ضمن استقبال از راه اندازی این مرکز و قدردانی از مسولین مرتبط انتقادی هم از گسترش اماکن عرضه دخانیات و سیگار در شهر جعفریه نمودند و از مسولین مربوطه درخواست کردند در این زمینه بیشتر دقت و نظارت نمایند .

در ادامه بخوانید:  ۳۵۰ اتوبوس و مینی‌بوس غیرمجاز در قم مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده‌ است -

لازم به ذکر است با افتتاح این پایگاه در شهر جعفریه تعداد پایگاههای سلامت اجتماعی استان قم به ۹ پایگاه رسید. مردم شریف جعفریه می توانند برای دریافت خدمات: مشورتی و مددکاری، حقوقی، قضائی و انتظامی، خدمات اجتماعی،خدمات آموزشی و …. به این پایگاه واقع در پارک لاله جعفریه مراجعه نمایند.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب