۱۰:۰۳  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
۶۱

مردم قبل از خرید ملک استعلام شهرداری را بگیرند

نصر قم | مردم قبل از خرید ملک نسبت به بررسی مشخصات آن و استعلام از شهرداری اقدام کنند، تا گرفتار افراد فرصت طلب و کلاهبردار نشوند.

مردم قبل از خرید ملک استعلام شهرداری را بگیرند

مشکلات صدور پروانه ساختمانی

«رضا رحیمی» شهردار منطقه ۲ قم با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند که برای املاک تفکیکی کمتر از حد نصاب و قولنامه ای و فاقد سند رسمی که از شهرداری استعلام نکرده اند امکان صدور پروانه ساختمانی وجود ندارد، می گوید: خریداران ملک قبل از خرید با مراجعه به شهرداری از نوع کاربری ملک طبق طرح تفصیلی آگاه و از اینکه آیا حدنصاب تفکیک اجازه صدور پروانه را برای آن ملک می دهد یا خیر، مطمئن شوند. با توجه به اینکه املاک در بیشتر موارد بدون رعایت سرانه ها به قطعات کوچک تفکیک و بدون استعلام از شهرداری خرید و فروش می شود، مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد می کند، بنابراین سرمایه مردم که به سختی جمع آوری شده، نباید هدر برود.

وی با اشاره به ممنوعیت هر نوع نقل و انتقال اعم از رسمی، عادی، تفکیک، افراز، صدور سند و تغییر کاربری اراضی خارج از محدوده قانونی شهرها، اراضی زراعی و باغ ها، می افزاید: بنا بر مفاد قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن از جمله ماده ۹ این قانون، شرکت های تامین کننده خدمات آب، برق، گاز، تلفن و نظایر آن از واگذاری خطوط، انشعاب وارائه هرگونه خدمات به ساختمان های فاقد پروانه معتبر منع هستند. ضرورت دارد، بررسی مجوزهای صادره توسط مراجع پیش از انتشار آگهی فروش اراضی در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه بخوانید:  ۳ هزار دانش آموز قمی در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند -

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب