۲۱:۵۳  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
۷۳
استاندار قم:

پیشرفت جامعه و کشور در گرو اعتماد به جوانان است

نصر قم |استاندار قم با اشاره به لزوم توجه به نظرات نسل جدید در توسعه و آبادانی، پیشرفت جامعه و کشور را در گرو باور و اعتماد به جوانان دانست.

پیشرفت جامعه و کشور در گرو اعتماد به جوانان است

بهرام سرمست استاندار قم، در نشست با دانش آموزان منتخب طرح سوال استاندار در خصوص «راهکارهای توسعه استان»،با قدردانی از مشارکت و دغدغه مندی دانش آموزان در پیشنهاد راهکار‌های پیشرفت استان، اظهار کرد: انتقاد سازنده، و ارائه پیشنهاد منطقی و راهکار‌های عملی مکمل یکدیگرند که در پیشبرد اهداف کلان در هرجامعه‌ای مثمر ثمر خواهند بود.
استاندار قم طرح پیشنهادات از سوی دانش آموزان در حوزه‌های مختلف را نشانه جریان تفکر آینده نگر در نسل جدید خواند و افزود:امید پشتوانه مهم جوانان است که در افکار و ایده‌های آن‌ها متبلور می‌شود و لازم است این نظرات و آمال با اتکای به نفس و تقویت باور‌های فردی به اجرا درآید.
سرمست، اراده و پشتکار را مهمترین عامل پیشرفت جوانان عنوان و تصریح کرد: شرایط محیطی و نقش والدین در حمایت و راهنمایی جوانان در مسیر پیشرفت اهمیت ویژه‌ای دارد.
استاندار قم تصریح کرد: با اقدامات مسئولین و بستر سازی مناسب می‌توان جوانان را در انتخاب و طی مسیر توسعه جامعه همراهی نمود.
وی همچنین به برخی مطالب و پیشنهادات دانش آموزان در این جلسه اشاره کرد و ادامه داد: طرح پرسش از دانش آموزان برای ارائه راهکار‌های پیشنهادی توسعه استان، با هدف محک زدن ایده‌های نسل جوان در آینده سازی قم بود.

در ادامه بخوانید:  حادثه رانندگی در قم جان پدر و پسر را گرفت

سرمست افزود: از قریب به ۵۰۰۰نظر و پیشنهاد تعداد ۴۰نظر جمع بندی و برای بررسی به این جلسه ارجاع داده شد و در مورد هریک از آنها مدیران مربوطه پیگیری لازم را انجام خواهند داد.
استاندار قم با اشاره به دغدغه‌های دانش آموزان، خاطر نشان کرد: مسائل شهری و پروژه‌های اولویت دار استان در دست اقدام است
وی بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان و نیز جذب اعتبارات دولتی برای تکمیل این پروژه‌ها در دستور کار می‌باشد.
سرمست توجه به گردشگری و نشاط اجتماعی را از اولویت‌های دیگر استان دانست و خاطر نشان کرد: نظرات و پیشنهادات سازنده جوانان و ایده‌های نو می‌تواند در تحقق تصمیمات نقش داشته باشد.
در ابتدای این نشست تعدادی از دانش آموزان منتخب استان قم به طرح نظرات و پیشنهادات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.
در پایان این جلسه از دانش آموزان منتخبی که پیشنهادات و ایده هایی در راستای توسعه استان ارائه داده بودند قدردانی شد.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب