۲۰:۰۸  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
۵۱
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان قم عنوان کرد؛

اختصاص ۱۵۰میلیون یورو برای آبرسانی به روستا‌های قم

نصر قم |جبلی گفت:برای امسال مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو برای آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی اعتبار در نظر گرفته شده است.

اختصاص ۱۵۰میلیون یورو برای آبرسانی به روستا‌های قم

محمد احمدی جبلی مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان قم با اشاره به برنامه‌های آب و فاضلاب روستایی استان در سال جاری گفت:در سال ۹۴ با توجه به اعتبارات صندوق توسعه ملی، برنامه‌ای با پیشنهاد وزارت نیرو، تأیید مجلس و تخصیص اعتبار از طرف مقام معظم رهبری تنظیم کردیم مبنی بر اینکه اعتباراتی به شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی برای آبرسانی به روستا‌ها و ایجاد مجتمع‌های آبرسانی تخصیص داده شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سال ۹۴ تاکنون عنوان کرد: تا به امروز توانسته‌ایم حدود ۴۸ روستا را تأمین آب کنیم، برای امسال هم مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو برای آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی اعتبار در نظر گرفته‌شده و در صورت تأمین اعتبار می‌توان آب‌رسانی به این روستا‌ها را ادامه داد.

وی بیان کرد: در سال ۹۴، مجتمع‌های آب‌رسانی را ۸۰ روستا تعریف کرده بودیم، ولی به ۹۷ روستا افزایش‌یافته و ارتقاء پیدا کرد، برای امسال هم پیش‌بینی حدود ۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی و ادامه این کار به روستا‌های کرمجگان، بیدهند و همچنین امامزاده اسماعیل و وشنوه در بخش کهک کرده‌ایم.

در ادامه بخوانید:  افتتاح ۱۰ طرح تولیدی در قم/ شناسایی ۲۵۲ واحد صنعتی راکد - |

احمدی جبلی ادامه داد: ۱۸ روستای دهستان قمرود که در سال‌های گذشته کار آبرسانی را شروع کرده‌ایم امیدواریم در صورت تخصیص اعتبار کار را به اتمام برسانیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان قم با بیان اینکه با مشارکت چند دستگاه از جمله پایگاه هوایی قیام، شرکت آب و فاضلاب روستایی و شرکت شهرک‌های صنعتی با محوریت فرمانداری کار آبرسانی به ۱۲ روستای دیگر را شروع کرده‌ایم، افزود: انجام این کار در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی شامل ۱۲ روستا در جاده قدیم قم- تهران بوده که در دستور کار قرار دارد که در صورت تأمین اعتبار آبرسانی به این روستا‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: در بخش سلفچگان روستای سنجگان را در دستور کار داریم، همچنین در بخش خلجستان و جعفرآباد از آب انتقالی به بخش قم هنوز بهره‌مند نیستند، از طریق وزارت نیرو در حال پیگیری هستیم تا تخصیصی را در نظر بگیریم تا بتوانیم منبع اعتباری بگیریم برنامه‌های مقدماتی در حال انجام است که در سال آینده برنامه‌های آبرسانی را انجام دهیم.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب