۲۱:۴۷  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
۷۷

زولبیا و بامیه را گران نخرید/کاهش ۵۰درصدی قدرت خرید مردم

نصر قم |رئیس اتحادیه قنادان استان قم بیان کرد: مردم به بهانه های واهی همچون افزودن پودر نارگیل یا سایر مواد به زولبیا و بامیه آن را به قیمت گران تر خریداری نکنند.

زولبیا و بامیه را گران نخرید/کاهش ۵۰درصدی قدرت خرید مردم

حسن صادق زاده در گفت و گویی، با بیان اینکه قیمت زولبیا و بامیه امسال نرخ مصوب دارد، افزود: بنر قیمت‌های مصوب در اختیار تمام شیرینی فروشی ها و محل های عرضه ی زولبیا و بامیه قرار داده شده است و تمام قنادی ها موظف به رعایت و نصب بنر نرخ مصوب هستند.

وی با بیان اینکه قنادها از قیمت‌های مصوب امسال ناراضی هستند، گفت: باتوجه به افزایش قیمت مواد مصرفی، قنادها به دلیل سود کم از این نرخ ها ناراضی هستند.

صادق زاده در خصوص قدرت خرید مردم، خاطر نشان کرد: نسبت به سال گذشته شاهد کاهش۵۰درصدی قدرت خرید مردم هستیم؛ همچنین میزان خرید زولبیا و بامیه در سال جاری توسط مردم از یک کیلوگرم به ۵۰۰گرم تنزیل یافته است.

وی در خصوص تفاوت قیمت در محدوده جغرافیایی مختلف تصریح کرد: تفاوت قیمت زولبیا و بامیه در محدوده‌های متفاوت جغرافیایی استان به دلیل عرضه محصولات درجه یک، درجه دو یا کیفیت پایین‌تر است و فروش این اقلام با قیمت بالاتر از قیمت مصوب غیرقانونی است.

در ادامه بخوانید:  اکران ۱۰ فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در قم

رئیس اتحادیه صنف قنادان استان قم گفت: باید مردم در جریان باشند که قیمت زولبیا و بامیه درجه یک ۱۷هزار تومان، درجه دو ۱۵هزار ۵۰۰ و درجه سه ۱۴هزار تومان است.

وی در ادامه افزود: مردم به بهانه های واهی همچون افزودن پودر نارگیل یا سایر مواد به زولبیا و بامیه آن را به قیمت گران تر خریداری نکنند، همچنین استفاده از کارتن شیرینی سنگین تر از عرف مغایر قانون است.
صادق‌زاده با اشاره بر نقش مردم در اجرای صحیح قانون، عنوان کرد: مردم این اقلام را گران تر ازقیمت مصوب خریداری نکنند و در صورت مشاهده گران فروشی با شماره ۱۲۴تماس حاصل نمایند.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب