۲۱:۳۰  -  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
۵۴
استاندار قم:

مشکلات قانونی دستگاه های دولتی درمبارزه با مواد مخدر رفع شود

نصر قم |استاندارقم با تاکید بر همراهی همه ادارات دولتی برای کاهش آسیب اعتیاد به مواد مخدر، خواستار رفع سریع مشکلات قانونی دستگاه های اجرایی استان در راستای مبارزه با مواد مخدر شد.

مشکلات قانونی دستگاه های دولتی درمبارزه با مواد مخدر رفع شود

بهرام سرمست روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: مصوبات جلسات در مسیر نیل به اهداف استان جهت مبارزه با مواد مخدر است و دستگاهها باید در چارچوب تکالیف محوله در این شورا گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه ارائه دهند.
وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اضافه کرد: از اولویت های استان در این زمینه، ساماندهی معتادین متجاهر است و با وجود انتخاب قم به عنوان یکی از استان های برتر این زمینه، بایستی برنامه های دستگاههای اجرایی برای حل کامل این مساله تدوین شود.
سرمست در ادامه به اقدام سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم در احداث اردوگاه بازپروری و توانمند سازی معتادین اشاره و تصریح کرد: مدیران بخش ها و نهاد های استان باید با احساس مسئولیت و انجام تکالیف قانونی در اجرای این پروژه تعامل و همکاری کنند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم همچنین با تاکید بر نقش آموزش در پیشگیری از گرایش به مواد مخدر، ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان در ایام ماه مبارک رمضان با استفاده از ظرفیت مساجد و تشکل های مردم نهاد برای اجرای برنامه های آموزشی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درپیش بودن فصل تابستان، خاطرنشان کرد:‌ دستگاههای مرتبط بایستی با هماهنگی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، در راستای ارائه آموزش های کاربردی و غنی سازی اوقات فراغت، ویژه برنامه های خود در این زمینه را ارائه کنند.
استاندار قم در خاتمه بر اعلام برنامه های اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر به دبیرخانه این شورا، جهت جمع بندی و اجرایی شدن در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.
لازم به ذکر است در این جلسه گزارش فرماندهی سپاه علی ابن ابیطالب (ع) استان از مراحل اجرای اردوگاه در دست احداث درمان و صیانت معتادین، و گزارش فرمانداری از طرح افزایش نشاط اجتماعی با برزگاری جشن های سروستان و اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی استان در حوزه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر با استفاده از ظرفیت مساجد و تشکل های مردمی ارائه گردید.

در ادامه بخوانید:  مخالفت شدید خلفا با ائمه اطهار(ع) دلیلی بر حقانیت مذهب تشیع است - |
منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب