۱۹:۱۳  -  ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
۶۲

۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام قم نیاز است

نصر قم |معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه ‌و بودجه قم با اشاره به اعتبارات موردنیاز برای تکمیل طرح‌های نیمه‌ تمام گفت: 320 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام استان نیاز است.

۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام قم نیاز است

نعمت الله امانی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم افزود: این برآورد بر مبنای هزینه‌ های سال قبل بوده و رقم واقعی این اعتبارات در سال ۹۸ افزایش پیداکرده است.
وی همچنین با اشاره به برخی از برنامه‌های عمرانی قم در سال جاری گفت: در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۹۸ کشور ، ۴۲ طرح با اعتبار ۱۹۳ میلیارد تومان و افزایش ۳۹ درصدی نسبت به سال گذشته ویژه استان در نظر گرفته ‌شده است.
وی ادامه داد: سال ۹۸ همچنین هفت طرح مشترک با استان‌های دیگر با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به همراه هشت طرح ملی استانی با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان نیز پیش‌بینی‌شده است.
امانی افزود: در طرح‌های مربوط به مشارکت عمومی – خصوصی نیز ۶۰۰ میلیارد تومان برای احداث کمربندی قم درنظر گرفته‌شده است.
وی ادامه داد: جمع کل اعتبارات تملک دارایی قم با هشت درصد رشد در سال ۹۸ به ۲۹۸ میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

در ادامه بخوانید:  ۲۷ طرح کشاورزی به مناسبت هفته دولت در قم به بهره‌برداری می‌رسد

وی با اشاره به اعتبارات هزینه‌ای قم در سال ۹۷ گفت: ۱۶۸ میلیارد تومان مصوب نهایی این بخش بوده که ۱۶۶ میلیارد تومان به میزان ۹۸ درصد اختصاص یافته است.
امانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در الزامات ۳ درصد حاصل از صدور نفت و گاز، سهم قم ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که تمام این رقم سال ۹۷ تخصیص پیدا کرده است.
وی افزود: در قانون استفاده از امکانات متوازن کشوری نیز از مجموع ۱۱۶ میلیارد تومان ابلاغی قم، ۲۵ درصد اختصاص یافته است.
معاون سازمان برنامه ‌وبودجه قم ادامه داد: در پرداخت مطالبات طرح های نیمه‌تمام شهرداری ۵۰ میلیارد تومان سال گذشته در نظر گرفته ‌شده بود که این مبحث همچنان باز بوده و به مرحله پرداخت نرسیده است.
امانی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سال گذشته ۱۵۰طرح استان با اعتبار ۴۹ میلیارد تومان به‌صورت امانی و ۱۶۲ طرح نیز که ۳۲ درصد از مجموع ۵۰۰ طرح عمرانی استان را دربر می‌گیرد نیز به‌ صورت امانی – پیمانی مبادله شده است.
امانی تصریح کرد: توسعه و خدمات شهری و روستایی، آب و فاضلاب، کشاورزی، گردشگری، آموزش‌ و پرورش و حمل ‌و نقل عمومی مهم‌ترین سرفصل‌های اعتبارات هزینه‌ای و تملکی قم در سال گذشته بوده است.
وی افزود: بخش عمده‌ای از اعتبارات هزینه‌ای به‌ صورت ملی بوده و دستگاه‌های ملی اعتبارات را با توجه با رابطه‌ای که با دستگاه‌های استانی دارند توزیع می‌کنند.
معاون برنامه ‌ریزی سازمان برنامه ‌و بودجه قم تاکید کرد: سال گذشته ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پاداش بازنشستگان در یک ردیف بودجه مجزا پرداخت‌ شده است.
وی همچنین تصریح کرد: آبخیزداری، آبیاری تحت‌فشار، مقابله با تاثیرهای ریز گردها، طرح‌های نوآورانه جهادی دانشگاهی و ریاست جمهوری، طرح‌های آبیاری روستایی و عشایری و پایداری آب شرب شهرهای پرتنش از مهم‌ترین محورهایی بوده که امسال از محل صندوق توسعه ملی امکان برداشت آن به استان‌ها داده‌شده است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب