۱۹:۱۱  -  ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
۷۲

۳۶۰ هکتار فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی قم احداث می‌شود

نصر قم |معاون شهردار قم گفت: ۳۶۰ هکتار فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی به طوری که در دو طرف این بلوار به عمق ۲۰۰ متر فضای سبز احداث می‌شود.

۳۶۰ هکتار فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی قم احداث می‌شود

غلامرضا جانقربان ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: شهرداری احداث فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: از کل مساحت بلوار آیت‌الله بروجردی ۷٫۴ کیلومتر را اراضی دولتی و ۲ کیلومتر را نیز اراضی شخصی تشکیل داده که شهرداری برنامه توسعه فضای سبز در بخش اراضی دولتی را دنبال می‌کند.

معاون شهرسازی شهرداری قم گفت: ۳۶۰ هکتار فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی احداث می‌شود، در دو طرف این بلوار به عمق ۲۰۰ متر فضای سبز احداث می‌شود و در بخشی از این بلوار نیز کاربری‌های تجاری دیده‌شده است.

جانقربان گفت: در بلوار آیت‌الله بروجردی از احداث ساختمان‌های بلندمرتبه جلوگیری شده و متوسط ساختمان‌های این بلوار از یک و نیم‌طبقه تجاوز نخواهد کرد.

وی ادامه داد: تنها به ۶ درصد از مساحت ۷۲ هکتاری بلوار آیت‌الله بروجردی پروانه ساخت‌وسازهای شهری صادرشده و مابقی آن به مباحث فضای سبز اختصاص پیدا می‌کند.

در ادامه بخوانید:  دولت هند به جنایات خود در کشمیر پایان دهد - |

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم نیز تأکید کرد: سال ۹۷ در مجموع ۱۱ نفر براثر تصادفات درون‌شهری جان خود را از دست‌ داده‌اند که باید نسبت به کاهش آن برنامه‌ریزی کرد.

سید محمدرضا هاشمی با اشاره به مشکلات بلوار آیت‌الله بروجردی گفت: ۸ نفر سال گذشته در بلوار آیت‌الله بروجردی جان خود را ازدست‌داده بودند که نشان از نقاط حادثه‌خیز فراوان این محور است.

وی عنوان کرد: عدم وجود دوربین‌های نظارتی و وجود پیچ‌های تند در این بلوار از عوامل اصلی بروز سوانح راهنمایی و رانندگی است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب