۱۶:۲۹  -  ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
۹۵

معاون استاندار: نانوایی های قم نان را با وزن مصوب عرضه کنند

نصر قم |معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم گفت: تمام نانوایی هایی استان نان را به ویژه در ماه رمضان با وزن و قیمت مصوب عرضه نمایند و سازمان های مسئول با هرگونه افزایش قیمت یا کاهش وزن برخورد نمایند.

معاون استاندار: نانوایی های قم نان را با وزن مصوب عرضه کنند

مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در کارگروه گندم، آرد و نان، افزود: تعیین قیمت نان ملی است و هیچ اختیاری در زمینه افزایش یا کاهش قیمت و وزن آن در استان نداریم.
وی اضافه کرد: در عین حال آماده هستیم در صورتی که پیشنهادهای کارشناسی از سوی مسئولان ذیربط مطرح شود، به تهران منتقل نماییم تا تصمیم ها با لحاظ این نکات کارشناسی گرفته شود.
به گفته وی، تا زمانی که مصوبه ملی نباشد هیچ تصمیمی در زمینه عرضه نان و گندم گرفته نمی شود.
غضنفری در عین حال خواستار نظارت جدی بر قیمت ها و فعالیت نانواها در ماه رمضان شد و گفت: با توجه به این که بیشترین غذای مصرفی مردم در ماه رمضان نان است، تعزیرات حکومتی و سازمان های مسئول با هرگونه گران فروشی و یا کم فروشی برخورد نمایند.

* مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری قم نیز گفت: کارخانه های آرد موظف هستند آرد سنگک که استاندارد یکسان دارد را به همه نانوایی ها عرضه نمایند تا نانوایی ها در یک فضای رقابتی فعالیت کنند.
مجید آوری فرد افزود: میزان سبوس گیری آرد سنگک بر اساس استاندارد تعریف شده، هشت تا ۱۲ درصد است و کارخانه ملزم به رعایت آن است.

در ادامه بخوانید:  مربیان دو و میدانی قم در مسابقات جهانی پیوند اعضا شرکت می‌کنند - |

* مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم نیز گفت: از سال ۹۳، هر سال قیمت حامل های انرژی و دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافته، در حالی که قیمت آرد ثابت مانده است.
بهزاد رادمنش افزود: با توجه به این که در سال جدید دستمزد کارگران افزایش یافته است، کارخانه های آرد و نانواها برای پرداخت این دستمزد با مشکل مواجه شده اند.
به گفته وی، کارخانه های آرد قم جزو معدود کارخانه های کشور هستند که استاندارد درصد سبوس گیری از گندم را رعایت می کنند.
وی بیان کرد: سال گذشته سیلوی گندم قم به دستگاه نمونه گیر تمام اتوماتیک مجهز شد و بر این اساس هیچ بار گندمی بدون برگه ترخیص و آزمایشگاه وارد سیلو نمی شود.

* همچنین نایب رئیس اتحادیه نانوایان قم به مشکلات نانوایان به واسطه افزایش قیمت ها اشاره کرد و گفت: در گذشته قیمت کنجدی که برای نان بربری استفاده می شود، کیلویی ۶ هزار تومان بود که امروز به ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.
ابوالفضل عالمی زاده افزود: اجازه دهیم نانوا با قیمت متعادل وزن نان را افزایش دهد که در این صورت رضایت نانوا باعث رضایت مردم خواهد شد.
در حال حاضر حدود ۹۰۰ نانوایی در سطح استان قم فعال هستند که ۶۰۳ نانوایی دولتی بوده و از آرد یارانه ای استفاده می کنند و بقیه نانوایی های آزاد پز هستند که تعداد کمی از آن ها بدون مجوز فعالیت دارند.
کارگروه گندم، آرد و نان با حضور اعضا در سالن جلسه های امام جواد(ع) استانداری قم برگزار و بر نظارت بر میزان درصد مصوب سبوس گیری آرد کارخانه های استان تاکید شد.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب