۲۱:۵۹  -  ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
۹۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

۱۶۰۰ تخت بیمارستانی در قم راه اندازی می شود

نصر قم |رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یک هزار و 600 تخت بیمارستانی مجهز و به روز بر اساس استانداردهای جهانی تا سه سال آینده دراین استان به بهره برداری می رسد.

۱۶۰۰ تخت بیمارستانی در قم راه اندازی می شود

ابوالفضل ایرانی خواه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم، افزود: در حال حاضر زیرساخت های بیمارستانی درقم رو به بهبود است و این استان با دارا بودن بیش از ۲ هزار تخت مجهز شرایط مطلوبی دراین زمینه دارد.
وی گفت: از این تعداد، حدود ۶۰۰ تخت در چند سال گذشته در قالب ۲ بیمارستان مجهز نکویی- فرقانی و شهدا در قم راه اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان یک هزار تختخوابی از جمله مراکز درمانی است که توسط بخش خصوصی در حال احداث است و توریسم درمانی را در قم رقم خواهد زد.
وی افزود: این بیمارستان تاکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بر اساس تعهدات پیمانکار نیمی از تخت های آن نیمه نخست سال آینده راه اندازی می شود و تا سه سال آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.
ایرانی خواه بااشاره به فعالیت متخصصان و فوق متخصصان زبده در مراکز درمانی قم، گفت: به دلیل کمبودهایی که در بخش بهداشت و درمان این استان وجود دارد، از مردم عذرخواهی می کنیم و برای کاهش مشکلات با محوریت عدالت در سلامت و توجه به مناطق کم برخوردار شهری در تلاش هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که مجموعه بهداشت و درمان متولی تحقق ۲۰ درصد از سلامت جامعه است، بیان کرد: ۸۰ درصد ارتقاء سلامت فردی و اجتماعی بستگی به مشارکت و تعامل سایر سازمان ها و شهروندان دارد تا شاخص های بهداشت و درمانی ارتقا یابد.

در ادامه بخوانید:  نشست خبری استاندار قم

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاخص های بهداشتی در زمینه کاهش مرگ ومیر، واکسیناسیون، سلامت مادر و کودک به حد مطلوب رسیده است و برای ادامه این روند باید به بهداشت عمومی و مراقبت های اولیه توجه ویژه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، سکته های مغزی و قلبی در سنین پایین محور تهدید کننده سلامتی جامعه است و شهروندان برای جلوگیری از چنین بیماری هایی باید با مراجعه به مراکز و پایگاه های سلامت نسبت به سنجش سلامت خود اقدام نمایند.
ایرانی خواه با اشاره به فعالیت حدود ۱۵۰ مرکز و پایگاه سلامت دراستان، گفت: تاکنون برای بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تَن از جمعیت قم پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است و هدف این طرح توجه به مراقبت های اولیه سلامت است.
به مناسبت هفته سلامت، دانشگاه علوم پزشکی با استقرار ایستگاه پایش سلامت در مصلای قدس قم نسبت به سنجش شاخص های سلامت شهروندان از جمله فشار و قند خون توسط کارشناسان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی قم اقدام نمود.
هفته نخست اردیبهشت ماه هر سال هفته سلامت نامگذاری شده است که شعار امسال «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی» می باشد.
دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن سلامت، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران ها، سبک زندگی سلامت محور و سلامت، جمعیت و خانواده شعارهای هفت روز هفته سلامت است.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب