۰۵:۳۴  -  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
۷۸

پیش از دویدن صبحانه سبکی میل کنید

نصر قم |آیا برای دویدن لازم است صبحانه بخوریم یا با شکم خالی نیز می توان دوید؟

پیش از دویدن صبحانه سبکی میل کنید

محققان علوم پزشکی در لوس آنجلس اعلام کردند همه می دانند که با شکم پر نمی توان به راحتی ورزش کرد و باید تبعات شکم پر از جمله دردهای شکمی را پذیرفت.
دکتر جوشوا اسکات و همکارانش در موسسه کرلان جاب در سدارس سینای لوس آنجلس در آمریکا معتقد است هضم غذا و ورزش به صورت همزمان، برای بسیاری از ورزشکاران مشکل است ولی با شکم خالی نیز نمی توان به راحتی ورزش کرد.
وی افزود آغازین ساعات بامداد را فرض کنید که چندین ساعت غذا نخورده اید و در این حالت، سطح گلوکز خون که منبع اصلی عضلات برای انرژی هستند به کمترین میزان رسیده است؛ در این حالت شاید انرژی کافی برای دویدن سبک مثلا به میزان یک ساعت در اختیار داشته باشید اما اگر قصد دارید بیش از ۶۰ دقیقه ورزش کنید باید به فکر شکم خالی خود باشید و راهی برای حل این مشکل بیابید.
خوردن صبحانه سبک پیش از ورزش صبحگاهی، سطح قند خون را تا حدی بالا می آورد که بتوان برای عضلات انرژی کافی تامین کرد.
ولی خوردن غذای سنگین، ممکن است عوارضی همچون تهوع و استفراغ را در پی داشته باشد.
به گفته دکتر اسکات هنگامی که بدن در حال هضم غذاست خون به سوی دستگاه گوارش سرازیر می شود و از عضلات کاری بدن همچون عضلات ساق پا دور می شود.
بر همین اساس محققان معتقدند نباید وعده صبحانه را پیش از ورزش حذف کرد زیرا انرژی کافی برای دویدن را فراهم می کند.
دکتر جورجی فیر متخصص تغذیه ورزشی گفت در صورت خالی بودن شکم، ورزش باید کوتاه تر و با شدت کمتر انجام گیرد که برای بسیاری از ورزشکاران چیز مطلوبی نیست.

در ادامه بخوانید:  آشنایی بیشتر با خواص فوق العاده عرق رازیانه

همچنین دویدن با سوخت ناکافی، بدن شما رو به سوی افزایش سطوح هورمون کورتیزول پیش می برد که در این حالت، سیستم ایمنی سرکوب می شود و بدن در خطر ابتلا به بیماری قرار می گیرد.
دکتر لیز آپلیگیت نیز می گوید بر خلاف شنیده های شما، هنگامی که با معده خالی ورزش کنید بدن شما میزان کالری چربی زیادتری می سوزاند که در این صورت میزان کاهش وزن کندتری خواهید داشت؛ هنگامی که می دوید بدن شما هم چربی می سوزاند و هم کربوهیدرات؛ در صورتی که میزان کربوهیدرات بدنتان کم باشد بدن شروع خواهد کرد به سوزاندن چربی بیشتری از ذخایر چربی انسان. ولی چون میزان انرژی حاصل از آن اندک است نمی توانید مسافتی طولانی بدوید؛ و پس از دویدن نیز متابولیزم بدن شما کند می شود. پس بهتر است پیش از دویدن صبحگاهی، صبحانه مختصری میل کنید تا بتوانید بهتر بدوید و کالری بیشتری بسوزانید.
با این حال، می توان به کسانی که کمتر از یک ساعت خواهند دوید، ورزش با شکم خالی را تجویز کرد ولی برای دویدن های بیشتر از آن باید صبحانه خورد.
در صورتی که قصد دارید صبحانه کامل بخورید بهتر از بین صبحانه و دویدن، دست کم دو ساعت فاصله ایجاد کنید.
محققان می افزایند مهمترین چیزی که باید پیش از دویدن وارد بدن شود کربوهیدرات است که برای معده نیز هضم آن راحت تر است.
میزان کربوهیدرات باید دست کم ۱۰۰ کالری باشد که می توان آن را با خوردن یک موز یا یک برش نان تست به دست آورد.
پس از دویدن نیز می توان مابقی صبحانه را که شامل پروتئین، میوه و سبزی است مصرف کرد.

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب