۱۶:۲۲  -  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
۱۳۵

۶۰۰ هزار بلیت سینما سال ۹۷ در قم فروخته شد

نصر قم | رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: 600 هزار بلیت سینما سال 97 در قم فروخته شد که این میزان رشد 15 درصدی نسبت به سال 96 را نشان می دهد.

۶۰۰ هزار بلیت سینما سال ۹۷ در قم فروخته شد

محمدکاظم رضوانی روز شنبه در گفت و گویی، افزود: تعداد تماشاگران سینمایی قم از ۱۷۸ هزار تن در سال ۹۲ به حدود ۶۰۰ هزار تن در سال ۹۷ افزایش یافته است که نشان از رشد حدود ۳۴۰ درصدی دارد.
وی با بیان این که رکوردهای فروش بلیت سینمایی در استان در این سال ها همواره در حال جا به جایی است، ادامه داد: تعداد تماشاگران سینمایی قم در سال های ۹۲ تا ۹۷ به ترتیب ۱۷۸، ۱۹۷، ۳۰۰، ۴۰۰ ، ۵۲۰ و ۶۰۰ هزار تن بوده است.
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، با اشاره به شکستن رکورد فروش بیش از ۲ میلیون بلیت طی هفت سال گذشته اظهار داشت: در فاصله زمانی سال ۹۲ تا ۹۷ ، بیش از ۲ میلیون و ۱۹۶ هزار تن اقدام به خرید بلیت و تماشای فیلم های سینمایی در سینماهای استان کرده اند که نشان از حال خوب سینما در قم دارد.
رضوانی افزود: پنج موسسه تولید فیلم، ۲ آموزشگاه آزاد سینمایی و بیش از ۹۰ مرکز عرضه محصولات فرهنگی در سال ۹۷ به ظرفیت های موجود استان افزوده شد.
وی ادامه داد: ۴۲ فیلم سینمایی در سال ۹۷ در سینماهای قم اکران شد ضمن اینکه در این سال ۸۰ مجوز تولید فیلم کوتاه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

در ادامه بخوانید:  لاریجانی: مسؤولان در برابر دشمنان وفاق داشته باشند/ مدیران استانی در تصمیم‌گیری کم‌جرأت شده‌اند

وی ،برگزاری جشنواره های مختلف سینمایی در استان را از جمله شاخص ترین اقدام های صورت گرفته در سال ۹۷ دانست و اظهار داشت: برگزاری ۵ جشنواره از جمله اکران همزمان فیلم های جشنواره های کودک، سینما حقیقت، فیلم کوتاه تهران و جشنواره فیلم فجر و همچنین برگزاری هیجدهمین هفته سینما و عکس و فراخوان جشنواره نماز و نیایش برنامه های شاخص سینمایی در سال گذشته است.
وی ادامه داد: یک هزار و ۴۱۴ اثر در سه بخش فیلم، فیلم نامه و عکس به دبیرخانه جشنواره نماز و نیایش قم ارسال شده است که این جشنواره در اوایل اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود.
پنج سینمای ونوس با ۳۰۰ صندلی، تربیت با ۵۰۰ صندلی، آیه با ۱۴۰ صندلی، آوینه با ۲۲۰ صندلی و شهر آفتاب با ۶۲۰ صندلی هم اکنون در شهر قم فعال هستند.
وی در ادامه ساماندهی مراکز بازی های رایانه ای در این استان را از جمله مهمترین اقدام های سال ۹۷ دانست و گفت: ستاد ساماندهی مراکز بازی های رایانه ای درقم تشکیل و با اقدامات مستمر این ستاد در یکسال گذشته مراکز بازی های رایانه ای قم ساماندهی شده و در وضعیت قابل قبولی از نظر نظارت قرار دارند.
وی با اشاره به وجود ۲۵۲ مرکز بازی رایانه ای، ۵۴ مرکز فروش لوح فشرده (سی دی) و ۷۲ مرکز عرضه فیلم و سرالد در سطح استان افزود: با توجه به وجود آسیب ها و فرصت های بازی های رایانه ای و افزایش علاقه مندی کودکان، نوجوانان و جوانان به این عرصه، آموزش و نظارت بر این مراکز بسیار اهمیت دارد ضمن اینکه در سال گذشته برای ۱۲۰ مرکز جدید مجور فعالیت صادر شد.

منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب